WYNIKI PŚ JUNIOREK W WALDKIRCH I PP WETERANÓW W SZCZECINIE28.01.2009, 16:10
W Waldkirch odbył się w niedzielę turniej Pucharu Świata Juniorek (do lat 20) we florecie. Do finału awansowały dwie Rosjanki. Wygrała Jekaterina Kazikina. Najlepsza Polka w turnieju – Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), rozpoczęła od kompletu zwycięstw w eliminacji grupowej. Podopieczna trenera Adama Kaszubowskiego przeszła następnie dwie rundy kwalifikacji bezpośredniej. Jednak w pojedynku o ćwierćfinał uległa 8:10 Włoszce Beatrice Monaco.

W Szczecinie z kolei rywalizowali gdańscy weterani – i to z bardzo dobrym skutkiem. Podczas pierwszego w tym roku turnieju Pucharu Polski zdobyli oni bowiem „wielkiego szlema”. To znaczy, że zwyciężyli we wszystkich rozegranych konkurencjach.

8. Ysora Thibus (Francja)
........................................................
9. Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
16. Emilia Rygielska
19. Hanna Łyczbińska (obie Budowlani Toruń)
20. Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
22. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
29. Aleksandra Breś (AZS AWF Warszawa)
36. Sylwia Kurowska (Wrocławianie)
46. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
47. Dagmara Toboła (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
58. Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń)
61. Barbara Jędrzejewska
63. Iwona Olbromska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

5. Maciej Drapella

Startowało 13 zawodników (zawody rozgrywano systemem każdy z każdym)

Szpada kategoria open:
1. Maciej Drapella
5. Mariusz Krzemiński
17. (ex aequo) Tomasz Surowiec i Adam Derewicz
19. Lech Szczerbowski (jednocześnie zajął 2 miejsce w kategorii „0")

Startowało 26 zawodników (zawody rozegrano systemem: 3 tury grupowe i puchary z repasażami)

Dodatkowo następnego dnia odbył się szpadowy turniej drużynowy (9 drużyn 2-osobowych walczących do 20 trafień). Rewelacyjne rozwiązania taktyczne i dobra postawa na planszy przyniosła I drużynie Sietomu walczącej w składzie Mariusz Krzemiński i Tomasz Surowiec 1 miejsce. Natomiast II drużyna, w której znaleźli się Adam Derewicz i Lech Szczerbowski, zajęła 5 miejsce.

Kolejny turniej, w którym wezmą udział gdańscy weterani, to Puchar Polski, tyle że Seniorów, który odbędzie się 28 lutego we Wrocławiu. Z kolei następne zawody Pucharu Świata Juniorek odbędą się już w najbliższą niedzielę, 1 lutego w Lyonie.