PETER JOPPICH ZWYCIĘŻA W PARYŻU24.01.2009, 18:06
W paryskiej hali sportowej im. barona Pierre’a de Coubertina odbył się dzisiaj Challenge International de Paris. Był to pierwszy w sezonie 2008/2009 turniej Grand Prix Pucharu Świata we florecie mężczyzn. Na starcie stawiła się cała światowa czołówka z wyjątkiem mistrza olimpijskiego z Pekinu – Niemca Beniamina Kleibrinka. Pod jego nieobecność całkiem dobrze poczynał sobie jego reprezentacyjny kolega – Peter Joppich. Trzykrotny mistrz świata nigdy dotychczas w paryskich zawodach nie triumfował. W końcu udała mu się ta sztuka. W finale Niemiec pokonał Brytyjczyka Richarda Kruse’a. W drodze do zwycięstwa Joppich pokonał dziś dwóch Polaków. W 1/32 zwyciężył on – i to zaledwie jednym trafieniem, 15:14 – Pawła Osmańskiego (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Rundę później odprawił zaś z kwitkiem Leszka Rajskiego (Wrocławianie). Najlepszy z Polaków - Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa), jako jedyny awansował do czołowej szesnastki turnieju. Ogromną niespodziankę sprawił dziś zaledwie czternastoletni Amerykanin Alexander Massialas, który awansował do 1/8 finału. W zawodach nie startował wracający do zdrowia po operacji kolana Sławomir Mocek.

8. Andre Wessels (Niemcy)
.............................................................................
12. Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa)
27. Leszek Rajski (Wrocławianie)
34. Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
61. Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa)
63. Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
67. Tomasz Ciepły (AZS-AWF Poznań)
123. Michał Przybysławski (AZS-AWF Warszawa)

Majewski – Andrea Cassara (Włochy) 10:15

Jutro odbędzie się turniej drużynowy. Rozstawiona z numerem 2 reprezentacja Polski, walcząca w składzie: Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Marcin Zawada, Michał Majewski (obaj AZS-AWF Warszawa) i Leszek Rajski (Wrocławianie) rozpocznie od meczu w 1/8 finału ze zwycięzcą pary Białoruś – Węgry.