OSMAN ÓSMY W BUDAPESZCIE07.01.2009, 01:40
3 stycznia 2009 w Budapeszcie odbył się Puchar Heraklesa - turniej Pucharu Świata Juniorów (do lat 20). Dobrze powalczył w stolicy Węgier Mistrz Europy Juniorów - Paweł Osmański, który dotarł do szerokiego finału. W ćwierćfinałowej walce podopieczny trenera Łukasza Szymańskiego nie sprostał bardzo "niewygodnemu" zawodnikowi gospodarzy - Peterowi Biro. Zawody wygrał Rosjanin Dimitrij Żerebczenko, który w finale pokonał "wiecznie drugiego" Włocha Tommaso Lariego.

Obecnie Paweł Osmański zajmuje znakomite czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Juniorów. Liderem jest Tommaso Lari.

Kolejny turniej Pucharu Świata Juniorów odbędzie się 7 lutego w austriackim Moedling.



Wyniki:


Ćwierćfinały:
Dimitrij Żerebczenko (Rosja) - Anthony Prymack (Kanada) 15:5
Tommaso Lari - Alessio Foconi (obaj Włochy) 15:12
Peter Biro (Węgry) - Paweł Osmański 15:13
Rościsław Hercyk (Ukraina) - Alessandro Paroli (Włochy) 15:9

Półfinały:
Żerebczenko - Biro 15:9
Lari - Hercyk 15:9

Finał:
Żerebczenko - Lari 15:14

Kolejność:
1 Dimitrij Żerebczenko (Rosja)
2 Tommaso Lari (Włochy)
3 Peter Biro (Węgry)
3 Rościsław Hercyk (Ukraina)
5 Alessio Foconi (Włochy)
6 Anthony Prymack (Kanada)
7 Alessandro Paroli (Włochy)
8 Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
----------------------------------------------------------------
22 Bartosz Łukowski (Polska, AZS AWF Warszawa)
28 Maciej Włosek (Polska, Budowlani Toruń)
29 Dominik Sosnowski (Polska, AZS AWF Warszawa)
33 Damian Koper (Polska, AZS AWF Poznań)
59 Tomasz Sinoracki (Polska, Budowlani Toruń)
60 Michał Janda (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
63 Piotr Janda (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
72 Antoni Barczuk (Polska, AZS AWF Warszawa)
75 Krzysztof Przyszlak (Polska, Wrocławianie))
95 Filip Płocharski (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
109 Michał Kryczało (Polska, Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 137 zawodników.

Walki Polaków:

1/64:
Paweł Osmański - Rhys Melia (Wielka Brytania) 15:7
Bartosz Łukowski - zwolniony
Maciej Włosek - Siergiej Doroszenko (Rosja) 15:10
Dominik Sosnowski - Peter Kreiss (Węgry) 15:7
Damian Koper - zwolniony
Tomasz Sinoracki - Antoni Barczuk 15:9
Piotr Janda - Samuel Campiche (Szwajcaria) 15:12
Michał Janda - Davids Gasilovskis (Łotwa) 15:12
Krzysztof Przyszlak - Dmytro Bierżanin (Ukraina) 5:15
Filip Płocharski - Alessandro Paroli (Włochy) 8:15
Michał Kryczało - Wassim Osman (Rumunia) 10:15

1/32:
Paweł Osmański - Piotr Janda 15:4
Bartosz Łukowski - Daniel Steiner (Węgry) 15:10
Maciej Włosek - Nicolas-Guy Kunz (Szwajcaria) 15:9
Dominik Sosnowski - Wassim Osman (Rumunia) 15:12
Damian Koper - Daniele Garozzo (Włochy) 12:15
Tomasz Sinoracki - Christopher Khoshnevissan (USA) 4:15
Michał Janda - Zain Shaito (USA) 6:15

1/16:
Paweł Osmański - Kristof Szabados (Wegry) 13:12
Bartosz Łukowski - Theodoros Nakis (Grecja) 9:15
Maciej Włosek - Roman Kuc (Rosja) 11:15
Dominik Sosnowski - Alessio Foconi (Włochy) 8:15

1/8:
Paweł Osmański - Nikolaos Kontochristopoulos (Grecja) 11:7






Kawka