III PP JUNIORÓW MŁODSZYCH ZA NAMI17.11.2008, 01:32
W Toruniu odbył się w sobotę floretowy turniej Pucharu Polski w kategorii Juniorów Młodszych. Na planszach sali Budowlanych Toruń rywalizowały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. We florecie dziewcząt zawody wygrała reprezentantka gospodarzy - Martyna Jelińska, wśród chłopców zaś Damian Koper z poznańskiego AZS-AWF-u. Najlepsi gdańszczanie, reprezentujący Sietom AZS-AWFiS Natalia Gołębiowska i Mateusz Knitter, solidarnie zajęli piąte miejsca.


Wyniki:

Floret kobiet:

Ćwierćfinały:
Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) - Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:9
Dominika Kurowska (Wrocławianie) - Monika Leszkowicz (MKS Kusy Szczecin) 15:13
Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań) - Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin) 11:10
Marta Hausman (Budowlani Toruń) - Karolina Biernat (D’Artagnan Ursynów) 15:5

Półfinały:
Jelińska - Hausman 13:9
Kurowska - Madajczyk 15:8

Finał:
Jelińska - Kurowska 15:10

Kolejność:
1 Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
2 Dominika Kurowska (Wrocławianie)
3 Marta Hausman (Budowlani Toruń)
Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
5 Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6 Karolina Biernat (D’Artagnan Ursynów)
7 Monika Leszkowicz
8 Halina Ptak (obie MKS Kusy Szczecin)
..........................................................................
10. Joanna Szypułowska
15. Laura Lewańczyk
16. Karolina Pachucka
18. Anna Korneluk (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
19. Kinga Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 57 zawodniczek



Floret mężczyzn:

Ćwierćfinały:
Damian Koper (AZS AWF Poznań) - Patrtyk Kolak (IKS Leszno) 15:4
Mikołaj Basiński (obaj AZS AWF Poznań) - Konrad Mleczek (Zjednoczeni Pabianice) 15:5
Dawid Taczkowski (AZS AWF Poznań) - Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń) 15:3
Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin) - Matusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:14


Półfinały:
Koper - Metza 15:8
Basiński - Taczkowski 15:11


Finał:
Koper - Basiński 15:10

Kolejność:
1 Damian Koper
2 Mikołaj Basiński (obaj AZS AWF Poznań)
3 Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin)
Dawid Taczkowski (AZS AWF Poznań)
5 Matusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6 Konrad Mleczek (Zjednoczeni Pabianice)
7 Patrtyk Kolak (IKS Leszno)
8 Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń)
.................................................................
12. Krystian Gryglewski
13. Michał Siess

Startowało 56 zawodników.







Kawka