JUSTYNA ANUSZEWSKA DRUŻYNOWĄ WICEMISTRZYNIĄ EUROPY!06.11.2008, 13:52
Trzeci dzień rozgrywanych w Amsterdamie szermierczych Mistrzostw Europy Juniorów (do lat 20) przyniósł nam kolejne wielkie powody do radości. Wszystko za sprawą drużyny florecistek, w skład której weszła zawodniczka klubu Sietom AZS-AWFiS Gdańsk – Justyna Anuszewska. Podopieczna trenera Adama Kaszubowskiego wraz z trzema toruniankami: Martą i Hanną Łyczbińskimi oraz Emilią Rygielską wywalczyły bowiem wczoraj srebrne medale w konkurencji drużynowej.
Polki rozpoczęły turniej od ćwierćfinałowego zwycięstwa nad groźnymi Węgierkami. W półfinale przyszło się im zmierzyć z Ukrainkami, z którymi stoczyły bardzo zacięty i dramatyczny mecz. O awansie do finału zadecydowała dogrywka. Na szczęście zwycięskie trafienie zadała etatowa „kończąca” w polskim zespole – Hanna Łyczbińska i to biało-czerwone uzyskały prawo walki o złote medale. W finale podopieczne trenera Pawła Kantorskiego nie sprostały jednak Rosjankom i ostatecznie zostały wicemistrzyniami Europy.
Przypomnijmy, iż dzień przed sukcesem Justyny, tytuł indywidualnego mistrza Europy wywalczył Paweł Osmański. Oboje swoje pierwsze szermiercze szlify zdobywali w gdańskiej „kuźni talentów”, czyli ZKPiG 26. Po tych wynikach widać, że miano to jest jak najbardziej adekwatne. Ponadto konto medalowe gdańskich florecistów, a konkretnie „Osmana” może się jeszcze podczas tych mistrzostw powiększyć. Jutro bowiem odbędzie się turniej drużynowy florecistów, w którym liczymy na dobry występ gdańszczanina i jego kolegów z drużyny.Wyniki turnieju drużynowego we florecie kobiet:

Ćwierćfinały:
Rosja – Ruminia 45:23
Polska – Węgry 34:24
Włochy – Niemcy 45:25
Ukraina – Słowacja 45:22

Półfinały:
Rosja – Włochy 37:33
Polska – Ukraina 24:23

Mecz o brązowy medal:
Włochy – Ukraina 45:39

Finał:
Rosja – Polska 30:17


Kolejność:
1. Rosja
2. Polska
3. Włochy
4. Ukraina
5. Rumunia
6. Węgry
7. Niemcy
8. Słowacja

Startowało 12 zespołówKawka