TAUBER I HALLE NIEZBYT GOŚCINNE26.10.2008, 23:38
Wczoraj i dziś odbyły się w Niemczech dwa turnieje floretowe zaliczane do cyklu Pucharu Europy Kadetów (do lat 17). Florecistki rywalizowały w Tauberbischofsheim, natomiast floreciści w Halle. W Tauber bardzo dobrze zaprezentowała się Marta Hausman z Budowlanych Toruń, która dopiero w finale znalazła pogromczynię. Okazała się nią Węgierka Fanni Biró. Najlepsza zawodniczka Sietomu AZS-AWFiS Gdańsk – Natalia Gołębiowska – zajęła 26 miejsce.
Turniej florecistów wygrał z kolei Niemiec Andre Sanita. W ćwierćfinale pokonał on najlepszego Polaka - Damiana Kopra (AZS-AWF Poznań), który ostatecznie został sklasyfikowany na 6 pozycji. Reprezentujący Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, Krystian Gryglewski, zajął 36 lokatę.
Warto dodać, iż oba turnieje były bardzo licznie obsadzone. Łącznie wzięło w nich udział 480 zawodniczek i zawodników. Na nie najlepsze wyniki gdańszczan wpływ miał na pewno fakt, iż Tauber i Halle startowali szermierze z roczników 1992 i młodsi. Tymczasem reprezentanci Sietomu walczący w Niemczech, to zawodnicy urodzeni w roku 1993 i później. Tym razem niestety starsi konkurenci okazali się dla nich zbyt silni. Miejmy nadzieję, że podczas kolejnych zawodów o Puchar Europy, które odbędą się 22-23 listopada w Salzburgu (floret kobiet i mężczyzn), zawodnicy z grodu nad Motławą przysporzą nam więcej powodów do radości.



Wyniki:

Floret kobiet:

Ćwierćfinały:
Fanni Biró (Węgry) - Clarisse Luminet (Francja) 15:9
Marta Hausman - Kirstin Behr (Niemcy) 15:5
Hannah Fenger (Niemcy) - Olivia Wohlgemuth (Austria) 15:13
Weronika Ławrenowa (Rosja) - Andrea Unn Toc (Francja) 15 :14

Półfinały:
Biró - Fenger 15:8
Hausman - Ławrenowa 15:12

Finał:
Biró – Hausman 15:11

Kolejność:
1 Fanni Biró (Węgry)
2 Marta Hausman (Budowlani Toruń)
3 Hannah Fenger (Niemcy)
3 Weronika Ławrenowa (Rosja)
5 Clarisse Luminet
6 Andrea Unn Toc (obie Francja)
7 Kirstin Behr (Niemcy)
8 Olivia Wohlgemuth (Austria)
....................................................................
13 Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
26 Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
32 Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
43 Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
52 Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
56 Agata Świtalska (MKS Kusy Szczecin)
90 Dagmara Masłowska (AZS AWF Poznań)
105 Dominika Kurowska (Wrocławianie)
109 Marta Thiem (Budowlani Toruń)
112 Joanna Szypułowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
115 Karolina Pachucka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
123 Patrycja Sarnowska (Budowlani Toruń)
129 Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
152 Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
162 Karolina Biernat (D’Artagnan Ursynów)
171 Matylda Plucińska (AZS AWF Poznań)
192 Zuzanna Majewska (MKS Kusy Szczecin)
219 Hanna Żmijewska (UKS Atena Gdańsk)

Startowały 243 zawodniczki


Floret mężczyzn:

Ćwierćfinały:
Andre Sanita (Niemcy) - Damian Koper 15:8
Frederik Von Der Osten (Dania) - Willi Scharf (Niemcy) 13:12
Robin Le Corre (Francja) - Gabor Nemeth (Węgry) 15:8
Mate Hari (Węgry) - Markus Hartmann (Niemcy) 11:10

Półfinały:
Sanita - Hari 15:11
Von Der Osten - Le Corre 15 :9

Finał:
Sanita - Von Der Osten 15:13

Kolejność:
1 Andre Sanita (Niemcy)
2 Frederik von der Osten (Dania)
3 Robin Le Corre (Francja)
3 Mate Hari
5 Gabor Nemeth (obaj Węgry)
6 Damian Koper (AZS AWF Poznań)
7 Markus Hartmann (Niemcy)
8 Willi Scharf (Niemcy)
.........................................................................
15 Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
29 Dominik Jankowiak (AZS AWF Poznań)
32 Oscar Metza (MKS Kusy Szczecin)
35 Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
36 Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
42 Piotr Kolec (Kolejarz Wrocław)
54 Adrian Przednowek (Budowlani Toruń)
59 Konrad Mleczek (Zjednoczeni Pabianice)
65 Filip Franceson (UKS Atena Gdańsk)
71 Piotr Andrzejak (AZS AWF Warszawa)
81 Wojciech Peresada (AZS AWF Warszawa)
83 Łukasz Niedzielski (Polonia 1921 Leszno)
87 Jakub Wiśniewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
94 Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
99 Szymon Szewczyk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
107 Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław)
109 Ignacy Żabicki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
111 Michał Hejny (MKS Kusy Szczecin)
129 Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice)
130 Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
134 Jakub Kowalski (Budowalni Toruń)
143 Filip Jędrzejewski (AZS AWF Poznań)
145 Konrad Onderko (Kolejarz Wrocław)
150 Kacper Maćkowiak (MKS Kusy Szczecin)
151 Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
155 Michał Popiel (Kolejarz Wrocław)
170 Łukasz Tokarczyk (Budowlani Toruń)
191 Hubert Swatowski (MKS Kusy Szczecin)
214 Rafał Ciuk (AZS AWF Warszawa)
233 Jakub Machowski (MKS Kusy Szczecin)

Startowało 237 zawodników.



Kawka