DOBRY POCZĄTEK MATEUSZA KNITTERA13.05.2008, 10:46
W niedzielę we Wrocławiu odbył się pierwszy w sezonie 2008/2009 turniej Pucharu Polski Juniorów Młodszych (kat. do lat 17*) we florecie dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zainaugurował nowy sezon Mateusz Knitter (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk). Piętnastoletni podopieczny trenera Łukasza Szymańskiego dotarł aż do ścisłego finału, gdzie uległ jednak bezkonkurencyjnemu Damianowi Koprowi z poznańskiego AZS-AWF-u. Na pochwały zasługuje także czternastoletnia Natalia Gołębiowska. Trenująca pod okiem duetu trenerskiego: Anna Sobczak, Longin Szmit, gdańszczanka przegrała w ćwierćfinale z późniejszą triumfatorką turnieju florecistek – Martą Hausman z Torunia i zajęła ostatecznie piątą lokatę.

Następnym turniejem w tej kategorii wiekowej będzie VIII Memoriał Romualda Piaseckiego, który odbędzie się 13 września w Gdańsku.



Wyniki:



Floret chłopców:



Ćwiercfinały:
Damian Koper - Filip Jędrzejewski (obaj AZS AWF Poznań) 15:8

Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Michał Tyczyński (AZS AWF Warszawa) 15:4

Piotr Kolec (Kolejarz Wrocław) - Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa) 15:13
Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin) - Wojciech Peresada (AZS AWF Warszawa) 15:4

Półfinały:
Koper - Metza 15:6

Knitter - Kolec 15:5


Finał:
Koper - Knitter 15:8

Kolejność:
1. Damian Koper (AZS AWF Poznań)
2. Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Piotr Kolec (Kolejarz Wrocław)
Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin)
5. Wojciech Peresada (AZS AWF Warszawa)
6. Filip Jędrzejewski (AZS AWF Poznań
7. Michał Tyczyński
8. Jakub Surwiłło (obaj AZS AWF Warszawa)

..........................................................................................

10. Krystian Gryglewski

14. Jakub Wiśniewski

17. Ksawery Nowosielski

20. Michał Siess (wszyscy Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)



Startowało 62 zawodników.







Floret dziewcząt:



Ćwierćfinały:
Marta Hausman (Budowlani Toruń) - Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:3

Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) - Karolina Biernat (D'Artagnan Ursynów) 15:6
Dagmara Masłowska - Matylda Plucińska (obie AZS AWF Poznań) 15:6
Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań) - Dominika Kurowska (Wrocławianie) 15:8


Półfinały:
Hausman - Masłowska 15:9

Jelińska - Ciesielska 12:9



Finał:
Hausman - Jelińska 15:5




Kolejność:
1. Marta Hausman
2. Martyna Jelińska (obie Budowlani Toruń)
3. Marta Ciesielska
Dagmara Masłowska (obie AZS AWF Poznań)
5. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6. Karolina Biernat (D'Artagnan Ursynów)
7. Dominika Kurowska (Wrocławianie)
8. Matylda Plucińska (AZS AWF Poznań)

........................................................................................................

9. Joanna Szypułowska

10. Zuzanna Sobczak

12. Anna Korneluk

13. Karolina Pachucka



Startowały 54 zawodniczki.





* Od sezonu 2008/2009 Polski Związek Szermierczy wprowadził nowe kategorie wiekowe:



Þ Młodzieżowcy (od 21 do 23 lat)

Þ Juniorzy (od 18 do 20 lat)

Þ Juniorzy Młodsi (od 15 do 17 lat)

Þ Młodzicy (od 12 do 14 lat)

(Prawo startu w Juniorach Młodszych mają tylko zawodnicy mający lat 14)

Þ Dzieci (poniżej 12 lat)







Kawka