GP W ST. PETERSBURGU. DRUŻYNÓWKA I KWALIFIKACJE11.03.2008, 15:02
Dziś w Sankt Petersburgu odbył się drużynowy turniej Pucharu Świata florecistek i kwalifikacje do turnieju głównego PŚ florecistów „Fleuret de St. Petersbourg. Pewne awansu na Igrzyska Olimpijskie biało-czerwone przegrały w ćwierćfinale z zacięcie walczącymi o prawo występu w Pekinie Francuzkami. Trójkolorowym awans na Igrzyska dawało jedynie zwycięstwo w dzisiejszym turnieju. Prawie im się to udało, dotarły bowiem do ścisłego finału, gdzie musiały jednak uznać wyższość Rosjanek. Tak więc „europejskie” miejsce w Pekinie zajęły Niemki, które w rankingu wyprzedziły Francuzki zaledwie o cztery punkty. Polki walczące dziś w składzie: Sylwia Gruchała, Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało i Karolina Chlewińska (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) zajęły ostatecznie szóste miejsce.

Jeśli zaś chodzi o zawody we florecie męskim, to w kwalifikacjach odpadło czterech z ośmiu przybyłych do Rosji zawodników. Awansu nie uzyskali: Tomasz Ciepły (AZS-AWF Poznań), Leszek Rajski (Wrocławianie), Krzysztof Pietrusiak oraz Paweł Kawiecki (obaj Sietom AZS-AWFiS Gdańsk). Pozostała czwórka rozpocznie jutro od pojedynków z następującymi przeciwnikami:

Sławomir Mocek (IKS Leszno) – Anton Bieriozkin (Węgry)Radosław Glonek (Sietom) – Igor Gridniew (Rosja)Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa) – Thomas Stanek (Niemcy)Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa) – Jun Zhu (Chiny)

Wyniku turnieju florecistek:Ćwierćfinały:

Rosja – Korea 27:25

Francja – Polska 34:19

Włochy – USA 22:17

Węgry – Japonia 31:17Półfinały:

Rosja – Węgry 45:38

Francja – Włochy 27:23Finał:

Rosja – Francja 45:33Mecz o 3 miejsce:

Włochy – Węgry 44:40

Mecze Polek:

1/8:

Polska – Kanada 45:21o wejście do strefy 5-6:

Polska – USA 32:25o 5 miejsce:

Korea – Polska 31:28

Kolejność:

1. Rosja

2. Francja

3. Włochy

4. Węgry

5. Korea

6. Polska

7. Japonia

8. USAStartowało 18 zespołów
Kawka