FLORECISTKI NA POCZĄTEK W BELGRADZIE11.02.2008, 15:28
W stolicy Serbii odbył się w ubiegły weekend Star Cup Belgrade - inauguracyjny turniej Pucharu Świata we florecie kobiet w sezonie olimpijskim 2007/2008. Do Belgradu wybrała się dwunastoosobowa reprezentacja Polski, w skład której nie weszły jedynie powracające do zdrowia Anna Rybicka i Sylwia Gruchała (obie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk). Najlepszą Polką okazała się Martyna Synoradzka z poznańskiego AZS-AWF-u, która zajęła dwunaste miejsce. Bezkonkurencyjna w całych zawodach była zaś Rosjanka Aida Szanajewa.


Wyniki:

Ćwierćfinały:
Szanajewa – Jewgienia Łamonowa (Rosja) 15:14,
Katja Waechter (Niemcy) – Emily Cross (USA) 15:9,
Hyun Hee Nam (Korea) – Jana Rużawina (Rosja) 15:8,
Aida Mohamed (Węgry) – Corrine Maitrejean (Francja) 15:6,

Półfinały:
Szanajewa – Mohamed 15:10,
Waechter – Nam 15:13,

Finał:
Szanajewa – Waechter 15:9


Kolejność:

1. Aida Szanajewa (Rosja)
2. Katja Waechter (Niemcy)
3. Hyun Hee Nam (Korea)
Aida Mohamed (Węgry)
5. Jewgienia Łamonowa (Rosja)
6. Emily Cross (USA)
7. Jana Rużawina (Rosja)
8. Corrine Maitrejean (Francja)
.....................................................
12. Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań)
23. Karolina Chlewińska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
27. Agata Kantorska (AZS-AWF Poznań)
29. Magdalena Mroczkiewicz (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
38. Katarzyna Kryczało
39. Magdalena Knop
50. Joanna Bórkowska
54. Małgorzata Wojtkowiak (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
56. Natalia Rajczak
59. Marta Matysik (obie AZS-AWF Warszawa)
64. Aurelia Has (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
67. Małgorzata Susfał (D’Artagnan Ursynów)

Startowało 95 zawodniczek


Walki Polek:

1/32:
Martyna Synoradzka – Mariana Gonzalez (Wenezuela) 12:10,
Karolina Chlewińska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) – Cristina Ghita (Rumunia) 15:7,
Agata Kantorska (AZS-AWF Poznań) – Kanae Ikehata (Japonia) 10:8,
Magdalena Mroczkiewicz – Hee Sook Jeon (Korea) 15:12,
Katarzyna Kryczało – Szilvia Jeszenszky (Węgry) 6:15,
Magdalena Knop – Julia Biriołkowa (Rosja) 9:15,
Joanna Bórkowska - Katja Waechter (Niemcy) 7:15,
Małgorzata Wojtkowiak (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) – Chieko Sugawara (Japonia) 11:15,
Natalia Rajczak – Gabriella Varga (Węgry) 14:15,
Marta Matysik (obie AZS-AWF Warszawa) – Emily Cross (USA) 8:12,
Aurelia Has (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) - Aida Mohamed (Węgry) 4:15,

1/16:
Martyna Synoradzka– Hye Sun Lee (Korea) 9:8,
Karolina Chlewińska – Jana Rużawina (Rosja) 9:10,
Agata Kantorska – Aida Mohamed 5:15,
Magdalena Mroczkiewicz – Anja Schache (Niemcy) 4:11,


1/8:
Martyna Synoradzka – Jewgienia Łamonowa (Rosja) 5:15




Kolejne zmagania florecistek w zawodach Pucharu Świata już za tydzień, tj. 16-17 lutego w Salzburgu.






Kawka