IWONA OLBROMSKA NAJLEPSZĄ GDAŃSZCZANKĄ PODCZAS PUCHARU ŚWIATA W LESZNIE04.12.2007, 11:13
Hala sportowa „Trapez” w Lesznie była w ubiegły weekend areną zmagań florecistek i florecistów, którzy rywalizowali w Młodzieżowym Pucharze Świata. W sobotę odbył się turniej kobiet, w którym triumfowała Węgierka Fanny Kreiss. W finale uporała się ona z Martą Hausman z Budowlanych Toruń. Na najniższym stopniu podium stanęła inna Torunianka – Marta Łyczbińska. Właśnie ta zawodniczka już w 1/16 finału po zaciętym pojedynku pokonała wynikiem 7:6 Justynę Anuszewską – najwyżej sklasyfikowaną zawodniczkę klubu Sietom AZS-AWFiS Gdańsk na liście klasyfikacyjnej Pucharu Polski w tej kategorii wiekowej. Kolejny bardzo udany występ zaliczyła z kolei młodsza koleżanka klubowa Justyny – Iwona Olbromska (przypomnijmy, że przed dwoma tygodniami Iwona triumfowała w zawodach Pucharu Polski Juniorek). W Lesznie zajęła ona piąte miejsce. Podopieczna trenera Adama Kaszubowskiego w ćwierćfinale zaledwie jednym trafieniem uległa Marcie Hausman.
Dzień po florecistkach na plansze wyszli floreciści. Najlepszy Polak – Antoni Barczuk (AZS-AWF Warszawa) dotarł do finału, w którym musiał uznać wyższość Ukraińca Andrieja Pogrebniaka. Trzecie miejsce przypadło w udziale Tomaszowi Gmerkowi z klubu szermierczego Wrocławianie. Najlepszy gdańszczanin, Paweł Osmański, zajął 11 lokatę.