DRUŻYNY SIETOMU NAJLEPSZE WŚRÓD UKS-ÓW13.11.2007, 11:59
W ubiegłą sobotę i niedzielę odbyły się IX Ogólnopolskie Drużynowe Otwarte Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych. W rozegranych w Warszawie zawodach wystartowało łącznie 21 zespołów. Najlepsze, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, okazały się drużyny Sietomu AZS-AWFiS Gdańsk. Florecistki walczące w składzie: Natalia Gołębiowska, Karolina Pachucka, Agata Wyganowska, Martyna Przybyłowicz (trenerami całej czwórki są Anna Sobczak i Longin Szmit) w finale gładko pokonały drużynę Budowlanych Toruń 45:25. Ich klubowi koledzy: Krystian Gryglewski, Michał Siess i Szymon Szewczyk (trenerem wszystkich jest Longin Szmit) w finałowej potyczce także spotkali się z florecistami z Torunia. To spotkanie nie miało tak spokojnego przebiegu, jak mecz florecistek. Przed ostatnią walką torunianie prowadzili 33:29. Po stronie gdańska kończącym był Krystian Gryglewski. Lider ogólnopolskiej klasyfikacji młodzików po znakomitej walce rozgromił Szymona Kozłowskiego 16:4 i zapewnił Sietomowi zwycięstwo 45:37.
Florecistki i floreciści na co dzień uczący się w "kuźni talentów", czyli ZKPiG 26 byli podczas tych zawodów wyjątkowo zgodni. Oprócz pierwszych lokat solidarnie zajmowali również miejsca tuż za podium. Czwarta była zarówno dziewczęca, jak i chłopięca drużyna UKS-u Ateny I Gdańsk. W skład drużyny chłopców weszli: Wiktor Kobiela (trener L. Szmit), Piotr Sobczak i Bartosz Trznadel (trenerem obu jest Adam Kaszubowski). Dziewczęta walczące w składzie Ateny I, czyli: Karolina Mielewczyk (trenerzy A. Sobczak, L. Szmit), Marta Długokęcka oraz Marta Toboła (trenerem obu jest Konrad Pietrusiak) w meczu o trzecie miejsce uległy innej drużynie z Gdańska - UKS-owi de La Salle.


Wyniki:

Floret dziewcząt:

Finał:
Sietom AZS-AWFiS Gdańsk - Budowlani Toruń 45:25;

Mecz o 3 miejsce:
UKS de La Salle Gdańsk - UKS Atena I Gdańsk 45:36;

Kolejność:
1. Sietom AZS-AWFiS Gdańsk
2. Budowlani Toruń
3. UKS de La Salle Gdańsk
4. UKS Atena I Gdańsk
5. UKS Floret Ruda Śląska
6. AZS-AWF Warszawa
7. UKS Atena II Gdańsk (Berenika Godlewska, Maja Myszak, Agnieszka Gutowska, Karolina Pietrzak, trener całej czwórki Konrad Pietrusiak)
8. Warta Poznań

Startowało 12 drużyn


Floret chłopców:

Finał:
Sietom AZS-AWFiS Gdańsk - Budowlani Toruń 45:37;

Mecz o 3 miejsce:
Kolejarz Wrocław - UKS Atena I Gdańsk 45:23;

Kolejność:
1. Sietom AZS-AWFiS Gdańsk
2. Budowlani Toruń
3. Kolejarz Wrocław
4. UKS Atena I Gdańsk
5. D'Artagnan Ursynów
6. AZS-AWF Warszawa
7. UKS Atena II Gdańsk (Piotr Lebiedź, Łukasz Dudziak, Filip Niewęgłowski [trener Longin Szmit, Jakub Kołodziej [trener Adam Kaszubowski])
8. UKS Atena III Gdańsk (Szymon Dudziak [trener Longin Szmit], Albert Schmidt, Jakub Wysiecki, Mateusz Kozłowski [trener Adam Kaszubowski])

Startowało 9 zespołów
Kawka