TURNIEJOWY WEEKEND19.10.2007, 13:09
Florecistki i floreciści klubu Sietom AZS-AWFiS Gdańsk porozjeżdżali się na weekend po Polsce i Europie. Najliczniejsza - bo licząca ponad trzydziestu zawodników grupa, pojechała do słowackiego miasta Samorin. W sobotę i niedzielę odbędzie się tam - jak zapowiadają organizatorzy - jeden z najliczniej obsadzonych turniejów w kategorii juniorów na świecie. I rzeczywiście, obsada jest imponująca. We florecie mężczyzn wystartuje 186 zawodników. W turnieju kobiet, który ma rangę Pucharu Europy, wystąpią zaś 163 zawodniczki. Chęć udziału w tych zawodach zgłosili nawet reprezentanci Japonii i USA.
Zawodników z tych krajów, a także wielu innych, na pewno nie zabraknie także w Londynie, gdzie w sobotę odbędzie się "Eden Cup", czyli Młodzieżowy Puchar Świata we florecie mężczyzn. Gdańsk będzie nad Tamizą reprezentował, przewodzący stawce polskich młodzieżowców, Paweł Osmański.
Nieco bliżej, gdyż do Torunia, wyjechało natomiast dwanaścioro gdańszczan, którzy wystąpią w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w szpadzie. W sobotę będą oni rywalizować indywidualnie, w niedzielę zaś drużynowo.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom pozostaje życzyć połamania kling.
Kawka