MŁODZIEŻOWY PP W TORUNIU06.10.2007, 16:07
W Toruniu odbył się wczoraj Młodzieżowy (kat. do lat 20) Puchar Polski we florecie kobiet i mężczyzn. Był to drugi w sezonie 2007/2008 turniej w tej kategorii wiekowej i drugie zwycięstwo poznanianki Martyny Synoradzkiej. W czołowej ósemce znalazły się dwie zawodniczki klubu Sietom AZS-AWFiS Gdańsk - Justyna Anuszewska i Agnieszka Purowska (trenerem obu jest Grzegorz Supeł). W turnieju mężczyzn zwyciężył Stefan Roszkowski z AZS-AWF Warszawa. Najlepszy gdańszczanin – Michał Kryczało (trener Łukasz Szymański) – ukończył zawody na 6 miejscu. Niespodzianką jest 9 miejsce naszego „asa atutowego”, czyli Pawła Osmańskiego, który w 1/8 finału przegrał z Miłoszem Nuckowskim (KSz Wrocławianie). Paweł przyznał, że styl walki wrocławianina wyjątkowo mu nie pasuje, ale zastrzegł jednocześnie, że następnym razem mimo wszystko go pokona. Ponadto dodał, że nie myśli już o tej porażce, tylko całą uwagę skupia na przygotowaniach do pierwszego w tym sezonie Młodzieżowego Pucharu Świata, który odbędzie się 13 października br. w Bratysławie.

Wyniki:

Floret kobiet:

Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) – Natalia Rajczak (AZS-AWF Warszawa) 12:10;

Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń) – Justyna Anuszewska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) 15:4;

Aleksandra Breś (AZS-AWF Warszawa) – Agnieszka Purowska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) 12:10;

18. Karolina Szalczewska

19. Monika Paliszewska (wszystkie Sietom)

Startowało 80 zawodniczek

Floret mężczyzn:

Stefan Roszkowski (AZS-AWF Warszawa) – Miłosz Nuckowski (KSz Wrocławianie) 15:3;

Aleksander Szymański (AZS-AWF Warszawa) – Tomasz Sinoracki (Budowlani Toruń) 15:8;

Antoni Barczuk (AZS-AWF Warszawa) – Rafał Żelazko (Budowlani Toruń) 15:13;

Maciej Włosek (Budowlani Toruń) – Michał Kryczało (Sietom) 15:8;

Roszkowski – Włosek 15:12;

Szymański – Barczuk 15:8

Roszkowski – Szymański 15:9