MŚ W SANKT PETERSBURGU - TRZECI TYTUŁ JOPPICHA01.10.2007, 13:11
W niedzielę w arenie Petersburskiego SKK odbył się turniej główny Mistrzostw Świata we florecie mężczyzn. Reprezentujący klub Sietom AZS-AWFiS Gdańsk - Radosław Glonek miał okazję do rewanżu na Koreańczyku Byung Chul Choiu, z którym przegrał na mistrzostwach globu przed dwoma laty. Niestety Azjata ma najwyraźniej "patent" na Radka, gdyż także i tym razem to on był górą. "Glonczas" zakończył zatem zawody poza czołową "32", co znacznie utrudnia, ale nie przekreśla jego szans na uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Najlepszy z Polaków - Sławomir Mocek (IKS Leszno) zdołał awansować do czołowej szesnastki, gdzie uległ mistrzowi świata z 2005 roku, Włochowi Salvatore'owi Sanzo.
Skład finału był wyglądał identycznie, jak przed rokiem w Turynie: broniący tytułu Niemiec Peter Joppich stanął naprzeciwko aktualnego mistrza Europy - Andrei Baldiniego z Włoch. W zeszłym roku po bardzo emocjonującym pojedynku Joppich zwyciężył wynikiem 15:14. Tym razem poszło mu znacznie łatwiej. Pokonując Baldiniego 15:9 został po raz drugi z rzędu i trzeci w swojej karierze mistrzem świata. Znamienny jest fakt, iż żaden przeciwnik w całym nie zdołał zadać Niemcowi więcej niż 9 trafień! To pozwala mu z optymizmem patrzeć w przyszłość i realnie myśleć o złotym medalu w Pekinie.

2. Andrea Baldini (Włochy)
3. Benjamin Kleibrink (Niemcy) i Sheng Lei (Chiny)
5. Erwan Le Pechoux (Francja)
6. Salvatore Sanzo (Włochy)
7. Liangliang Zhang (Chiny)
8. Simone Vanni (Włochy)
...............................................................................
11. Sławomir Mocek (IKS Leszno)
42. Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa)
46. Radosław Glonek
91. Wojciech Szuchnicki (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Sławomir Mocek - Salvatore Sanzo (Włochy) 11:15

Floreciści mają teraz cztery dni przerwy po których przystąpią do turnieju drużynowego. Odbędzie się on w piątek, 5 października br.
Wcześniej - bo w środę, 3 października - odbędą się natomiast kwalifikacje do turnieju głównego we florecie kobiet.