XII TURNIEJ "O BURSZTYNOWY FLORET"05.09.2007, 11:34
Już po raz dwunasty został wręczony Bursztynowy Floret, trofeum główne w turnieju kobiecego floretu z cyklu Pucharu Polski Sietom Tour, który w piątek 31 sierpnia br. został rozegrany w Gdańsku, z finałem na Długim Targu, w sercu starówki. Odebrała go Sylwia Gruchała po wygraniu 14:9 decydującego pojedynku z klubową koleżanka Magdaleną Mroczkiewicz. Dla Sylwii Gruchały było to 15 w karierze zwycięstwo w zawodach rangi Pucharu Polski. Statuetkę Bursztynowy Floret ufundował Marszałek Województwa Pomorskiego - Jan Kozłowski, a wykonał artysta rzeźbiarz gdańskiej ASP Wojciech Sęczawa. Kolejne miejsca na podium zajęły również gdańszczanki - Karolina Chlewińska i Magdalena Knop.
Półfinały i finał rozegrane w namiocie na Długim Targu zgromadziły liczną publiczność, składającą się z zaproszonych gości i tłumnie odwiedzających Gdańsk turystów. Wszyscy mieli okazję obejrzeć kobieca szermierkę najlepszym wydaniu i zacięte walki mimo, iż wszystkie zawodniczki reprezentowały jeden klub. Jeszcze raz potwierdziło się, że stolicą damskiego floretu w Polsce jest Gdańsk i w najbliższym czasie konkurentki z głębi kraju nie mają chyba widoków na zmianę tej sytuacji.

Sylwia Gruchała - Aurelia Has (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:7

Magdalena Mroczkiewicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) 14:11

Magdalena Knop - Katarzyna Kryczało (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:9

Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń) 15:6

Magdalena Knop
5. Aurelia Has (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6. Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń)
7. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
8. Katarzyna Kryczało (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowały 54 zawodniczki.

Turniej "O Bursztynowy Floret" zamknął tegoroczna klasyfikację Pucharu Polski Sietom Tour. Najwięcej punktów w czterech liczonych do rankingu turniejach zgromadziła Katarzyna Kryczało (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Gdańszczanka zdobyła to trofeum po raz pierwszy w karierze i z rąk Cezarego Siess - Prezesa Zarządu Sietom Sp. z o.o. odebrała puchar oraz czek na 4.000 zł.

Polskie florecistki od 4 września rozpoczynają w Spale kolejne zgrupowanie przed mistrzostwami świata w Petersburgu (28 IX - 7 X 2007).

Kolejna edycja Pucharu Polski Sietom Tour 2007/2008 florecistek rozpocznie się turniejem "O Szkofię Baśki Wołodyjowskiej" w Poznaniu 8 grudnia br.