FLORECIŚCI TUŻ ZA PODIUM W SZANGHAJU14.05.2007, 13:35
W niedzielę w Szanghaju odbył się drużynowy Puchar Świata we florecie mężczyzn. Kierowana przez fechmistrza Stanisława Szymańskiego reprezentacja Polski walcząca w składzie: Sławomir Mocek (IKS Leszno), Radosław Glonek i Wojciech Szuchnicki (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa) zaledwie jednym trafieniem uległa w półfinale późniejszym triumfatorom turnieju, aktualnym mistrzom świata – Francuzom. W meczu o trzecie miejsce Polacy przegrali z Włochami i ostatecznie zajęli czwartą pozycję.
Pragniemy jeszcze powrócić do naszej sobotniej relacji z turnieju indywidualnego. Otóż napisaliśmy w niej (kierując się oficjalnymi wynikami), iż Richard Kruse został wykluczony z zawodów, wskutek czego Sławomir Mocek zajął 16, a nie 17 miejsce. Później okazało się, że nazwisko Brytyjczyka figuruje jednak na 16 pozycji listy końcowej turnieju. Domyślamy się, iż federacja brytyjska złożyła protest, gdyż w myśl obowiązujących przepisów nie można wykluczyć zawodnika z zawodów, gdy ten z powodów zdrowotnych przerywa walkę (a tak właśnie było w tym przypadku). Ostatecznie przywrócono Kruse’owi 16 pozycję, a Mocka sklasyfikowano tuż za nim.

Wyniki turnieju drużynowego:

Francja – Rosja 45:34, Niemcy – Chiny 44:42, Włochy – USA 45:34, Polska – Japonia 45:27;

Francja – Polska 45:44, Niemcy – Włochy 38:35;

Francja – Niemcy 45:24;