"OPERACJA PEKIN 2008" WSPANIALE ROZPOCZĘTA PREZ FLORECISTKI W SEULU.06.05.2007, 13:16
Polskie florecistki po raz dziewiąty w historii wygrały zawody Drużynowego Pucharu Świata. Podopieczne fechmistrza Tadeusza Pagińskiego w Seulu wystąpiły w składzie: Sylwia Gruchała, Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało i Magdalena Mroczkiewicz (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk). Do Seulu z powodu kontuzji nie mogła pojechać kapitan polskiej reprezentacji – Anna Rybicka.
Było to drugie zwycięstwo polskich florecistek w Seulu – poprzednio zwyciężyły w 2004r.

Ćwierćfinały: Polska – Chiny 43:24, Węgry – Francja 21:17, Włochy – Niemcy 41:26, Korea – Rosja 17:15
Pólfinały: Polska – Wlochy 45:28 (!), Wegry – Korea 31:29
O 3 miejsce: Włochy – Korea 20:14
O 1 miejsce: Polska – Węgry 32:20

Kolejność:
1. Polska
2. Węgry
3.Włochy
4.Korea
5.Chiny
6.Rosja
7.Niemcy
8.Francja


Ranking światowy po zawodach w Seulu:
1. Rosja 304 pkt
2.Włochy 300
3.Polska 296
4.Węgry 236
5.Wenezuela 214
6.Francja 212
7.USA 205
8.Korea 202
9.Japonia 196
10.Rumunia 191


Polki nie wezmą udziału w nabliższych zawodach Indywidualnego PŚ w Szanghaju (12-13 maj). W cyklu PŚ Polki pojawią się ponownie w Tokio – 18-20 maj (Ind. i Drużynowy Puchar Świata).

Dziś w Seulu odbyły się także zawody Indywidualnego Pucharu Świata we florecie mężczyzn „SK Telecom Trophee Seoul”. Zawody wygrał aktualny wicemistrz świata Andrea Baldini (Włochy). Najlepszy z Polaków – Sławomir Mocek (IKS Leszno) zajął 7 miejsce ulegając w 1/4 Chińczykowi Jun Zhu 8:9.

Wyniki:
Półfinały:Andrea Baldini – Salvatore Sanzo (obaj Włochy) 15:11, Yuki Ota (Japonia) – Jun Zhu (Chiny) 15:10
Finał: Baldini – Ota 15:8


Kolejność:
1. Baldini
2.Ota
3.Sanzo i Jun Zhu
5.Andrea Cassara (Włochy)
6.Benjamin Kleibrink (Niemcy)
7.Sławomir Mocek (Polska)
8.Young Ki SON (Korea)
.....................................................
37.Radosław Glonek
49. Wojciech Szuchnicki
72.Marcin Zawada

Walki Polaków w turnieju głównym:

Sławomi Mocek: 1/32 – Laurence Halsted (Wlk. Brytania) 15:8, 1/16- Radu Daraban (Rumunia) 15:5, 1/8 – Richard Breutner (Niemcy) 15:6

Radosław Glonek: 1/32 – Wu Hanxiong (Chiny) 11:15

Wojciech Szuchnicki (obaj Sietom) : 1/32 – Martino Minuto (Włochy) 6:15



W najbliższy weekend Polacy wezmą udział w zawodach Ind. i Druż. Pucharu Świata w Szanghaju.