PUCHAR ZIEM PÓŁNOCNYCH19.04.2007, 08:47
W ubiegły weekend w Szczecinie odbył się Puchar Ziem Północnych – turniej szermierczy we florecie dziewcząt i chłopców w kategoriach: dzieci, młodzików i juniorów młodszych. W zawodach wzięli udział między innymi uczniowie „Kuźni talentów”, czyli ZKPiG nr 26 w Gdańsku. Najlepsze rezultaty gdańszczanie osiągnęli w kategorii młodzików. W finale spotkało się dwóch podopiecznych trenera Longina Szmita – Krystian Gryglewski i Michał Siess (obaj UKS Atana Gdańsk). Lepszy okazał się Krystian, pokonując swojego klasowego kolegę 12:9. Inna podopieczna trenera Szmita – Joanna Szypułowska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) okazała się najlepsza w kategorii juniorów młodszych. W tej samej kategorii na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Jezierska (Sietom). Kolejne dwie podopieczne trenera Szmita stanęły na podium w kategorii młodzików: drugie miejsce zajęła Karolina Pachucka, trzecie zaś Agata Wyganowska (obie Atena). Medalową pozycję zajął również w kategorii juniorów młodszych Mateusz Knitter (Sietom, trenerzy Łukasz Szymański i Konrad Piertusiak), który był trzeci.

…………………………………………..

5. Karolina Kućko (obie UKS Atena Gdańsk; trener Longin Szmit)

10. Wiktoria Rezmer

14. Michalina Szulc

15. Julia Buraczewska (wszystkie UKS de La Salle Gdańsk)

16. Wiktoria Jereczek

18. Magdalena Drapella

20. Melania Lipińska (wszystkie UKS Atena)

Młodzicy (12-13 lat):

1.Edyta Kaczorowska (MKS Kusy Szczecin)

2. Karolina Pachucka

3. Agata Wyganowska (obie UKS Atena Gdańsk, trenerzy Anna Sobczak i Longin Szmit) i Anna Wiśniewska (Budowlani Toruń)

……………………………………..

5. Joanna Filipczuk (Atena)

6. Barbara Wasilewska (de La Salle)

8. Martyna Przybyłowicz

9. Natalia Gołębiowska

13. Joanna Niewińska

14. Berenika Godlewska (wszystkie Atena)

15. Natalia Wośko (de La Salle)

17. Marta Długokęcka

19. Karolina Mielewczyk (obie Atena)

Juniorzy młodsi (14-15 lat):

1. Joanna Szypułowska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk; trener Longin Szmit) w finale 15:11