MICHAŁ PODWÓJNIE ZŁOTY. DZIEWCZYNY ZE SREBREM. MPJ 2007 W SOLCU KUJAWSKIM.04.02.2007, 16:15
Wczoraj i dziś w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów (kat. do lat 17) we florecie kobiet i mężczyzn. Z dwoma złotymi medalami wraca Michał Kryczało (trenerzy Stanisław Szymański i Łukasz Szymański) uznany przez Prezydenta Gdańska za sportowe objawienie roku 2006.



Wyniki:



Floret kobiet:

Ćwierćfinały: Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń) – Dagmara Toboła (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) 15:4, Anna Powolny (D’Artagnan Warszawa) – Joanna Laure 10:9, Marta Łyczbińska (obie Budowlani Toruń) – Barbara Jędrzejewska (Sietom) 15:11, Agnieszka Kajka (D’artagnan) – Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) 14:11

Półfinały: H. Łyczbińska – M. Łyczbińska 15:8, Powolny – Kajka 10:8

Finał: H. Łyczbińska – Powolny 15:5



Kolejność:

1.H. Łyczbińska

2.Powolny

3.M. Łyczbińska i Kajka

5.Laure

6.Jelińska

7.Toboła

8.Jędrzejewska

…………………………………….

9.Agata Bonik

10.Iwona Olbromska

11.Karolina Dąbrowska

17.Karolina Siess (wszystkie Sietom)





Startowało 59 zawodniczek.





Drużynowo:

Ćwierćfinały: Budowlani Toruń I – AZS-AWF Poznań I 45/10, Sietom AZS-AWFiS Gdańsk I – Sietom II 28:26, Budowlani II – AZS-AWF Poznań I 32:31, AZS-AWF Warszawa – D’Artagnan Warszawa 35:34

Półfinały: Budowlani I – Budowlani II 45:16, Sietom I – AZS-AWF Warszawa 45:19

O 3 miejsce: Budowlani II – AZS-AWF Warszawa 38:33

O 1 miejsce: Budowlani I – Sietom I 45:19



Kolejność:

1. Budowlani Toruń

2. Sietom AZS-AWFiS I (Monika Paliszewska, Agata Bonik, Dagmara Toboła, Karolina Dąbrowska; trenerzy Longin Szmit i Adam Kaszubowski)

3.Budowlani II

4.AZS-AWF Warszawa

5.AZS-AWF Poznań I

6.D’Artagnan

7.Sietom II (Katarzyna Klaman, Barbara Jędrzejewska, Katarzyna Gutowska, Iwona Olbrowska, trenerzy Longin Szmit i Adam Kaszubowski)

8.AZS-AWF Poznań II







Floret mężczyzn:

Ćwierćfinały: Michał Kryczało (Sietom) – Maciej Włosek (Budowlani Toruń) 15:13, Michał Czajkowski (Budowlani Toruń) – Antoni Barczuk 15:8, Sebastian Denkiewicz (obaj AZS-AWF Warszawa) – Damian Koper (AZS-AWF Poznań) 15:10, Miłosz Nuckowski (KSz Wrocławianie) – Mikołaj Smura (AZS-AWF Poznań) 15:7

Pólfinały: Kryczało – Nuckowski 12:11, Czajkowski – Denkiewicz 15:9

Finał: Kryczało – Czajkowski 15:8



Kolejność:

1.Kryczało

2.Czajkowski

3.Denkiewicz i Nuckowski

5.Koper

6.Włosek

7. Barczuk

8.Smura

…………………………….

9. Filip Płocharski

11.Patryk Kozłowski

13.Piotr Tuszkiewicz

16.Michał Janda

20.Robert Gajda (wszyscy Sietom)





Startowało 48 zawodników.



Drużynowo:

Ćwierćfinały: Sietom I – AZS-AWF Poznań II 45:31, Budowlani – MKS Kusy Szczecin 45:26, AZS-AWF Warszawa – AZS-AWF Warszawa II 45:22, AZS-AWF Poznań I – Sietom II 38:34

Pólfinały: Sietom I – AZS-AWF Warszawa I 45:39, Budowlani – Azs-AWF Poznań I 45:34

O 3 miejsce: AZS-AWF Warszawa – AZS-AWF Poznań 45:38

0 1 miejsce: Sietom I – Budowlani 45:33



Kolejność:

1.Sietom I (Michał Kryczało, Filip Płocharski, Michał i Piotr Jandowie; trenerzy Stanisław Szymański, Łukasz Szymański, Grzegorz Supeł)

2.Budowlani

3.AZS-AWF Warszawa

4.AZS-AWF Poznań

5.Sietom II (Piotr Tuszkiewicz, Patryk Kozłowski, Robert Gajda, Jakub Wiśniewski; trenerzy Stanisław Szymański, Łukasz Szymański, Grzegorz Supeł)

6.AZS-AWF Warszawa II

7. AZS-AWF Poznań II

8.MKS Kusy Szczecin