DOBRY WYSTĘP GDAŃSZCZAN. TYM RAZEM ŚWIETNIE CHŁOPCY.28.11.2006, 12:20
W Solcu Kujawskim odbyły się trzecie w bieżącym sezonie zawody PP Juniorów we florecie juniorów dziewcząt i chłopców (kat. do lat 17). Po raz drugi w tym sezonie zawody PP Juniorów wygrał Michał Kryczało (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, trener Łukasz Szymański), uczeń sportowego ZKPiG nr 26 – „szermierczej kuźni”. Z kolei gdańskie florecistki wprowadziły 7 zawodniczek do najlepszej 16-tki, ale żadnej z nich nie udało się awansować do półfinałów.



Wyniki:



Dziewczęta:

Ćwierćfinały: Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń) – Karolina Dąbrowska (Sietom) 15:7, Emilia Rygielska (Budowlani Toruń) – Agnieszka Kajka (D’Artagnan Warszawa) 14:9, Aleksandra Breś (AZS-AWF Warszawa) – Anna Powolny (D’Artagnan Warszawa) 8:7, Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) – Monika Paliszewska (Sietom) 15:5

Półfinały: H. Łyczbińska – M. Łyczbińska 15:12, Rygielska – Breś 13:4

Finał: H. Łyczbińska – Rygielska 15:6



Kolejność:

1.H. Łyczbińska

2.Rygielska

3.M. Łyczbińska i Breś

5.Kajka

6.Powolny

7.Paliszewska

8.Dąbrowska

…………………………

9. Agata Bonik

11.Katarzyna Gutowska

13.Katarzyna Klaman

14.Barbara Jędrzejewska

15.Dagmara Toboła (wszystkie Sietom)



Startowało 86 florecistek.



Klasyfikacja PP Juniorów

1.M. Łyczbińska 116 pkt

2.H.Łyczbińska 114

3.Rygielska 88

4.Breś 86

5.Powolny 70

6.Kajka 64

7.Paliszewska 62







Chłopcy:

Ćwierćfinały: Michał Kryczało (Sietom) – Miłosz Nuckowski (KSz Wrocławianie) 15:8, Antoni Barczuk (AZS-AWF Warszawa) – Maciej Włosek (Budowlani Toruń) 15:13, Filip Płocharski (Sietom) – Sabastian Denkiewicz (AZS-AWF Warszawa) 15:12, Piotr Janda – Mateusz Klaman (obaj Sietom) 14:11

Półfinały: Kryczalo – Janda 15:6, Barczuk – Płocharski 15:9

Finał: Kryczało – Barczuk 15:10



Kolejność:

1.Kryczało

2.Barczuk

3.Płocharski i Janda

5.Włosek

6.Klaman

7.Denkiewicz

8.Nuckowski

………………………….

9.Michał Janda

15. Piotr Tuszkiewicz



Startowało 74 florecistów.



Klasyfikacja PP Juniorów po turnieju w Gdańsku:

1. Barczuk 98 pkt

2.Kryczało 94

3.Włosek 82

4.Smura 76

5.Płocharski 72

6.M. Janda 60







Najlepsi polscy juniorzy wezmą udział w Młodzieżowym PŚ w Lesznie (2-3 grudnia br.)