MARTA ŁYCZBIŃSKA I MICHAŁ KRYCZAŁO ZWYCIĘŻAJĄ.18.09.2006, 08:17
Dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku odbył się VI Memoriał Romualda Piaseckiego we florecie juniorów dziewcząt i chłopców (kat. do lat 17), zaliczany do klasyfikacji PP w tej kat. wiekowej. Były to drugie w bieżącym sezonie zawody PP Juniorów. Sukces sprzed roku powtórzyła Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń, trener Aleksander Borkowski), a wśród chłopców zwyciężył młodzieżowy mistrz Polski – Michał Kryczało (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, trener Łukasz Szymański). Łącznie w zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników w historii floretowego PP Juniorów– 174.







Wyniki:



Dziewczęta:

Ćwierćfinały: Marta Łyczbińska – Marta Hausman 15:9, Emilia Rygielska – Joanna Laure (wszystkie Budowlani Toruń) 15:6, Katarzyna Klaman – Katarzyna Gutowska (obie Sietom) 15:12, Aleksandra Breś (AZS-AWF Warszawa) – Dagmara Toboła (Sietom) 15:12,

Półfinały: Łyczbińska - Breś 15:2, Rygielska – Klaman 15:3

Finał: M. Łyczbińska – Rygielska 14:13



Kolejność:

1.M. Łyczbińska

2.Rygielska

3.Klaman i Breś

5.Hausman

6.Gutowska

7.Toboła

8.Laure

…………………………

9.Iwona Olbromska

14.Monika Paliszewska

18.Agata Bonik (wszystkie Sietom)



Startowało 96 florecistek.



Klasyfikacja PP Juniorów po turnieju w Gdańsku:

1.M. Łyczbińska 55 pkt

2.Hanna Łyczbińska(B.Toruń) 44

3.Breś 44

4.Rygielska 43

5.Hausman 40

6.Olbromska 28







Chłopcy:

Ćwierćfinały: Michał Kryczało (Sietom) – Maciej Czajkowski (Budowlani Toruń) 15:10, Antoni Barczuk (AZS-AWF Warszawa) – Mikołaj Smura (AZS-AWF Poznań) 15:13, Filip Płocharski (Sietom) – Miłosz Nuckowski (KSz Wrocławianie) 15:11, Maciej Włosek (Budowlani Toruń) – Damian Koper (AZS-AWF Poznań) 15:12

Półfinały: Kryczalo – Włosek 15:12, Barczuk – Płocharski 15:7

Finał: Kryczało – Barczuk 15:12







Kolejność:

1.Kryczało

2.Barczuk

3.Płocharski i Włosek

5.Smura

6.Nuckowski

7.Koper

8.Czajkowski

………………………….

9.Piotr Tuszkiewicz

12.Michał Janda

16.Patryk Kozłowski

18.Robert Gajda

21.Jakub Wiśniewski

25.Szymon Nowak

26.Mateusz Klaman

27.Sebastian Fullbrandt

29.Piotr Janda (wszyscy Sietom)



Startowało 78 florecistów.



Klasyfikacja PP Juniorów po turnieju w Gdańsku:

1. Barczuk 55 pkt

2.Płocharski 47

3.Kryczało 44

4.Włosek 44

5.Nuckowski 40

6.Smura 36







Następne zawody PP Juniorów we florecie odbędą się w dn. 18-19 listopada br. w Toruniu – „O Puchar Zapolex-u”.