SIETOM AZS-AWFIS GDAŃSK NIE ODDAŁ "DRUŻYNOWEGO ZŁOTA"23.04.2006, 17:53
W drugim dniu Mistrzostw Polski rozgrywanych w Warszawie zawodnicy Sietom AZS-AWFiS Gdańsk sięgnęli po 2 tytuły mistrzów drużynowych. Gdańskie florecistki zdobyły złoto po raz dwudziesty pierwszy a gdańscy floreciści po raz jedenasty w 50-letniej historii drużynowych MP. Gdańszczanie wracają z Warszawy z sześcioma medalami (3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe).


Wyniki:
Floret kobiet
Ćwierćfinały: Sietom AZS-AWFiS Gdańsk I – KSz Wrocłąwianie II 45:7, AZS-AWF Warszawa – Wrocławianie I 45:31, AZS-AWF Poznań – Budowlani Toruń I 33:31, Sietom II – Budowlani Toruń II 45: 16
Półfinały: Sietom I – AZS-AWF Poznań 45:20, AZS-AWF Warszawa - Sietom II 45:40
O 3 miejsce: AZS-AWF Poznań – Sietom II 45:33
O 1 miejsce: Sietom – AZS-AWF Warszawa 45:23






1.Sietom I (Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Karolina Chlewińska, Magdalena Knop; trenerzy: Longin Szmit, Tadeusz Pagiński)
2.AZS-AWF Warszawa (Anna Janas, Marta Matysik, Natalia Rajczak, Angelika Pozorek)
3. AZS-AWF Poznań (Agata Kantorska, Martyna Synoradzka, Magdalena Orwat, Marta Pazik)
4.Sietom II (Joanna Bórkowska, Katarzyna Kryczało, Aurelia Składanowska,Justyna Anuszewska) ; trenerzy: Tadeusz Pagiński, Longin Szmit, Grzegorz Supeł)
5.Wrocławianie I
6.Budowlani Toruń
7.Budowlani Toruń II
8.Wrocławianie II


Floret mężczyzn::
Ćwierćfinały: Sietom I – Budowlani Toruń 45:20, AZS-AWF Poznań – AZS-AWF Warszawa II 45:16, AZS-AWF Warszawa – Wrocławianie II 45:41, Wrocławianie I – Sietom II 44:41
Półfinały: Sietom I – Wrocławianie I 45:32, AZS-AWF Poznań – AZS-AWF Warszawa 45:43
0 3 miejsce: AZS-AWF Warszawa – Wrocławianie I 45:36
0 1 miejsce: Sietom I – AZS-AWF Poznań 45:42
Mecze Sietomu II o miejsca 5-8: Budowlani Toruń 45:38, Azs-AWF Warszawa II 45:36






1.Sietom I (Wojciech Szuchnicki, Radosław Glonek, Paweł Kawiecki, Krzysztof Pietrusiak; trener: Stanisław Szymański)
2.AZS-AWF Poznań (Tomasz Ciepły, Andrzej Witkowski, Mateusz Witkowski, Krzysztof Grącki)
3.AZS-AWF Warszawa (Michał Majewski, Marcin Zawada, Michał Przybysławski, Łukasz Mandes)
4. Wrocławianie I
5. Sietom II (Łukasz Walkowski, Andrzej Witkowski, Grzegorz Kamka, Krzysztof Jędrzejak; trenerzy: Stanisław Szymański, Longin Szmit, Łukasz Szymański)
6.AZS-AWF Warszawa II
7.Budowlani Toruń
8.Wrocławianie II