DRUŻYNOWO POLACY NA 7 MIEJSCU25.03.2006, 00:11
Dziś w dwóch salach monumentalnego kompleksu sportowego położonego w centrum Kairu odbył się drużynowy turniej Pucharu Świata we florecie mężczyzn. W finale stanęły naprzeciw siebie zespoły zajmujące dwie pierwsze pozycje w rankingu drużynowego Pucharu Świata – Francuski i Włoski. Decydujący o zwycięstwie mecz był bardzo pasjonujący i dramatyczny. Przy stanie 44:44 wczorajszy zwycięzca turnieju indywidualnego, Andrea Cassara, otrzymał czerwoną kartkę, co było równoznaczne z karnym trafieniem. W ten oto sposób Francja wygrała turniej. Polacy, walczący w składzie Sławomir Mocek (IKS Leszno), Wojciech Szuchnicki, Radosław Glonek, Paweł Kawiecki (wszyscy Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), trener Stanisław Szymański, w ćwierćfinale ulegli trzecim w dzisiejszym turnieju Niemcom, 38:45 i ostatecznie zajęli siódme miejsce.

Wyniki:

Francja – Chiny 38:29, Włochy – Rosja 35:34, Niemcy – Polska 45:38, Austria – USA 43:41;

Francja – Austria 44:40, Włochy – Niemcy 45:42;

Francja – Włochy 45:44;