ZWYCIĘSTWA DLA TORUNIA I WARSZAWY. GDAŃSZCZANIE NA PODIUM.17.09.2005, 21:49
Dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku odbyły się V Miedzynarodowy Memoriał Romualda Piaseckiego we florecie juniorów dziewcząt i chłopców (kat. do lat 17), zaliczany do klasyfikacji PP w tej kat. wiekowej. Były to drugie w bieżącym sezonie zawody PP Juniorów. Nie powtórzył sukcesu sprzed roku Paweł Osmański (Sietom), a poza podium znalazła się mistrzyni Polski w tej kategorii wieku – Agnieszka Purowska (Sietom).

Wyniki:

Dziewczęta:
Ćwierćfinały: Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) – Dagmara Toboła (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) 15:9, Marta Pazik (AZS-AWF Poznań) – Agnieszka Purowska (Sietom) 7:6, Justyna Anuszewska (Sietom) – Joanna Polkowska (Budowlani Toruń) 15:6, Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń) –Agnieszka Kajka (D’Artagnan Warszawa) 15:11
PółfinałY: Marta Łyczbińska - Hanna Łyczbińska 15:9, Pazik – Anuszewska 15:10
Finał: M. Łyczbińska – Pazik 15:5


nagrody najlepszym wręczał p. Tomasz Surowiec – Prezes Zarządu Hermes Sp. z o.o.- Głównego Sponsora turnieju




Kolejność:
1.M. Łyczbińska
2.Pazik
3.Anuszewska i H. Łyczbińska
5.Kajka
6.Purowska
7.Toboła
8.Polkowska






…………………………
9.Iwona Olbromska
19.Małgorzata Michlewska (obie Sietom)
23.Katarzyna Gutowska (UKS Atena Gdańsk)
25.Anna Masa
26.Agata Bonik
29.Katarzyna Klaman
30.Nicole Mrozowska (wszystkie Sietom)

Startowało 70 florecistek.

Klasyfikacja PP Juniorów po turnieju w Gdańsku:
1.M. Łyczbińska 52 pkt
2.H. Łyczbińska 47
3.Pazik 43
4.Anuszewska 40
5.Emilia Rygielska(Budowlani Toruń) 38
6.Purowska 36



Chłopcy:
Ćwierćfinały: Bartosz Łukowski (AZS-AWF Warszawa) – Michał Puzianowski (Kolejarz Wrocław) 15:10, Antoni Barczuk (AZS-AWF Warszawa) – Tomasz Sinoracki (Budowlani Toruń) 15:14, Paweł Osmański (Sietom) – Aleksander Skupio (AZS-AWF Poznań) 15:3, Dariusz Parzuchowski (D’Artagnan Warszawa) – Filip Płocharski (Sietom) 15:8
Półfinały: Łukowski – Osmański 15:11, Barczuk – Parzuchowski 15:9
Finał: Łukowski – Barczuk 15:3






Kolejność:
1.Łukowski
2.Barczuk
3.Osmański i Parzuchowski
5.Sinoracki
6.Płocharski
7.Skupio
8.Puzianowski
………………………….
13.Piotr Naruszewicz (UKS de La Salle Gdańsk)
19.Adam Nowosielski
22.Patryk Kozłowski
28.Piotr Tuszkiewicz
30.Piotr Janda (wszyscy Sietom)

Startowało 64 florecistów.

Klasyfikacja PP Juniorów po turnieju w Gdańsku:
1. Sinoracki 48 pkt
2.Łukowski 44
3.Parzuchowski 40
4.Puzianowski 40
5.Osmański 36
6.Dominik Sosnowski (AZS-AWF Warszawa) 36



Następne zawody PP Juniorów we florecie odbędą się w dn. 12-13 listopada br. w Toruniu – „O Puchar Zapolex-u”.