W KAŻDEJ KONKURENCJI PODIUM. OOM W ZAMOŚCIU.06.05.2005, 19:57
W Zamościu trwają turnieje szermiercze w ramach XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – „Lubelszczyzna 2005”. Po raz pierwszy w ramch OOM rozegrano turnieje drużynowe. Gdańscy szermierze wracają z 4 medalami (2 srebrne, 2 brązowe). Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku mistrzami OOM w Poznaniu byli Justyna Anuszewska i Paweł Osmański (oboje Sietom AZS-AWFiS Gdańsk).

OOOm ma w szermierce rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (do lat 15)



Wyniki



Floret dziewcząt



Indywidualnie:

1.Marta Łyczbińska

2.Hanna Łyczbińska

3.Emilia Rygielska (wszystkie Budowlani Toruń) i Karolina Dąbrowska (Sietom)

………………………………

6.Katarzyna Klaman (Sietom)

11.Barbara Jędrzejewska (UKS Atena Gdańsk)

14.Urszula Sikora

18.Karolina Siess (obie Sietom)

19.Iwona Olbromska (Atena)

21.Klaudia Kwiatkowska

22.Natalia Dziengo

23.Agata Bonik (wszystkie Sietom)

24.Dagmara Toboła (Atena)

30.Patrycja Jancen (Sietom)





Drużynowo:

1. Budowlani Toruń I

2. Sietom I (Siess, Dąbrowska, Klaman, Kwiatkowska)

3.Budowlani Toruń II

4.D’Artagnan Warszawa

5.UKS Atena Gdańsk I (Jędrzejewska, Toboła, Olbromska, Katarzyna Gutowska)

6.Sietom II (Sikora, Dziengo, Bonik, Nicole Mrozowska)

………………………………………

12.Atena II (Julia Prokopska, Ewa Szpakowska, Anna Masa, Martyna Zubrzycka)







Floret chłopców:



Indywidualnie:

1.Antoni Barczuk (AZS-AWF Warszawa)

2.Miłosz Nuckowski (Kolejarz Wrocław)

3.Michał Kryczało (Sietom) i Mikołaj Smura (Warta Poznań)

………………………………………………

6.Filip Płocharski

11.Patryk Kozłowski

13.Mateusz Klaman (wszyscy Sietom)

17.Szymon Nowak

19.Maciej Mikołajczyk (obaj Atena)

20.Piotr Tuszkiewicz

22.Robert Gajda (obaj Sietom)

23.Michał Janda

25.Jakub Dysarz (Sietom)

32.Piotr Janda (Atena)





Drużynowo:

1.AZS-AWF Warszawa

2.Sietom I (Klaman , Kozłowski, Kryczało, Płocharski)

3.Budowlani Toruń

4.Warta Poznań

……………………………

5.Atena I (Janda, Janda, Mikołajczyk, Nowak)

7.Sietom II(Gajda, Tuszkiewicz, Dysarz)







W dniach 14-15.05. gdańscy szermierze wezmą udział w Warszawie w ogólnopolskich zawodach „O Puchar Ursynowa”.