SŁAWEK DZIEWIˇTY, SYLWIA JEDENASTA. P¦ W PETERSBURGU29.03.2005, 12:47
Dzi¶ w Petersburgu odbył się turniej Pucharu ¦wiata we florecie kobiet i mężczyzn – „Petersburski Floret”. Dzisiejszy dzień wyraĽnie należał do Francuzów, którzy zwyciężyli w obu broniach. We florecie kobiet wygrała Corrine Maitrejean, natomiast we florecie mężczyzn Erwan Le Pechoux. Najlepsza z Polek, Sylwia Gruchała (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), zajęła 11 miejsce. W¶ród polskich florecistów ponownie najlepszy okazał się Sławomir Mocek (IKS Leszno), który był 9. Niewiele gorzej wypadł Radosław Glonek (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), który zaj±ł 12 miejsce.



Wyniki floretu kobiet:



Ćwierćfinały: Corrine Maitrejean (Francja) – Valentina Cipriani (Włochy) 15:9, Swietłana Bojko – Jana Ruzawina (obie Rosja) 15:6, Margherita Granbassi (Włochy) – Jekaterina Juszewa (Rosja) 15:5, Anja Mueller (Niemcy) – Celine Seigneur (Francja) 15:6;

Półfinały: Maitrejean – Granbassi 15:13, Bojko – Mueller 15:12;

Finał: Maitrejean – Bojko 14:13



Kolejno¶ć:

1. Maitrejean

2. Bojko

3. Granbassi i Mueller

5. Juszewa

6. Ruzawina

7. Seigneur

8. Cipriani



Miejsca Polek:



11. Sylwia Gruchała

22. Anna Rybicka

29. Magdalena Mroczkiewicz

36. Magdalena Knop (wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)

42. Małgorzata Wojtkowiak (Warta Poznań)

43. Karolina Chlewińska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)

44. Anna Janas (AZS-AWF Warszawa)

46. Katarzyna Kryczało (Sietom AZS-AWFiS)



Walki Polek w turnieju głównym:



Sylwia Gruchała (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk): 1/32 – wolny los, 1/16 – Natalia Krawczenko (Białoru¶) 15:8, 1/8 Valentina Cipriani (Włochy) 11:15;



Anna Rybicka (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk): 1/32 – Melanie Wolgast (Niemcy), 1/16 – Wiktoria Nikiszina (Rosja) 5:15;



Magdalena Mroczkiewicz (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk): 1/32 – Swietłana Akulawa (Białoru¶) 15:6, 1/16 – Jekaterina Juszewa (Rosja) 11:15;



Magdalena Knop (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk): 1/32 – Larissa Merkl (Niemcy) 12:15;



Małgorzata Wojtkowiak (Warta Poznań): 1/32 – Melanie Moumas (Francja) 11:15;



Karolina Chlewińska (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk): 1/32 – Natalia Krawczenko (Białoru¶) 13:15;



Anna Janas (AZS-AWF Warszawa): 1/32 – Katja Waechter (Niemcy) 10:14;



Katarzyna Kryczało (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk):1/32 - Hanna Thompson (USA) 4:11;



Startowały 63 florecistki.





Wyniki floretu mężczyzn:



Ćwierćfinały: Erwan Le Pechoux (Francja) – Wiaczesław Pozdniakow (Rosja) 15:6, Anton Berjozkin (Węgry) – Vadim Driajew (Ukraina) 15:13, Sergiej Tihonow (Rosja) – Marc Pichon (Belgia) 15:7, Andriej Diejew (Rosja) – Victor Sintes (Francja) 15:9;

Półfinały: Le Pechoux – Diejew 15:5, Berjozkin – Tihonow 15:14;

Finał: Le Pechoux – Berjozkin 15:2;



Kolejno¶ć:



1. Le Pechoux

2. Berjozkin

3. Tihonow i Diejew

5. Sintes

6. Pozdniakow

7. Pichon

8. Driajew



Miejsca Polaków:

9. Sławomir Mocek (IKS Leszno)

12. Radosław Glonek (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)

27. Tomasz Ciepły

28. Andrzej Witkowski (obaj Warta Poznań)

29. Krzysztof Pietrusiak (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)

32. Marcin Zawada

39. Łukasz Mandes (obaj AZS-AWF Warszawa)

42. Paweł Kawiecki (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)

51. Jacek Słupski (AZS-AWF Warszawa)



Walki Polaków w turnieju głównym:



Sławomir Mocek (IKS Leszno): 1/32 – wolny los, 1/16 – Tomasz Ciepły (Warta Poznań) 7:2, 1/8 – Siergiej Tihonow (Rosja) 13:15;



Radosław Glonek (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk): 1/32 – Oleksij Fortunatow (Ukraina) 15:7, 1/16 – Terence Joubert (Francja) 15:13, 1/8 - Victor Sintes (Francja) 13:15;



Tomasz Ciepły (Warta Poznań): 1/32 – Paweł Sedygin (Rosja), 1/16 – Mocek 2:7;



Andrzej Witkowski (Warta Poznań): 1/32 – Maksim Zasorin (Rosja) 15:3, 1/16 - Victor Sintes (Francja) 4:15;



Krzysztof Pietrusiak (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk): 1/32 - Łukasz Mandes (AZS-AWF Warszawa) 15:13; 1/16 - Erwan Le Pechoux (Francja) 6:15;



Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa):1/32 – Loic Attely (Francja) 15:11; 1/16 – Artjom Sjedow 8:15;



Paweł Kawiecki (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk):1/32 – Aleksiej Chowański (Rosja) 13:15;



Jacek Słupski (AZS-AWF Warszawa): 1/32 – Aleksander Stjukalin (Rosja) 13:15;





Startowało 68 zawodników.