III TURNIEJ WIOSENNY DZIECI29.03.2005, 12:42
W sali szermierczej AWFiS odbył się III Turniej Wiosenny dzieci. W zawodach uczestniczyli reprezentanci UKS Atena Gdańsk (działającym przy ZKPiG 26 w Gdańsku) oraz UKS de La Salle Gdańsk (działającym przy Szkole im. Św. Jana de La Salle), którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: 9 oraz 10 lat. Niestety grypa wpłynęła- w porównaniu do styczniowego Turnieju Karnawałowego- na frekwencję.



Pan Jan Wośko, Prezes Zarządu Ares-Service Sp. z o.o. wręcza medal zwyciężczyni kat. 9 lat- Almie Padalis




Kategoria wieku 10 lat


Dziewczęta:

Pólfinały: Marta Toboła – Zuzanna Wątrobska (obie Atena) 8:5, Natalia Wośko (de La Salle) – Mirella Grajaszek (Atena) 8:0

Finał: Toboła – Wośko 8:1


Kolejność:

1.Toboła
2.Wośko
3.Wątrobska i Grajaszek
5.Monika Muszyńska ( Atena)
6.Ania Gołaszewska (de La Salle)


Chłopcy:

Półfinały: Piotr Sobczak – Bartek Trznadel 8:3, Jakub Kołodziej – Maciej Zajder (wszyscy Atena) 7:4

Finał: Sobczak – Kołodziej 8:3


Kolejność:

1.Sobczak
2.Kołodziej
3.Trznadel i Zajder
5.Mateusz Kozłowski
6.Filip Żmijewski (obaj Atena)
7.Wojciech Czerlonko (de La Salle)
8.Paweł Kosek (Atena)


Br. Marek Kozyra, dyrektor Szkoły im. Św. Jana de La Salle, Anna Sobczak i uczestnicy turnieju




Kategoria wieku 9 lat


Dziewczęta:

Pólfinały: Alma Padalis – Dominika Piętka 8:5, Melania Lipińska-Klaudia Czerwińska (wszystkie Atena) 8:5

Finał: Padalis – Lipińska 8:2


Kolejność:

1.Padalis
2.Lipińska
3.Piętka i Czerwińska
5.Magda Drapella (Atena)
6.Wiktoria Rezmer (de La Salle)
7.Małgorzata Szewczyk
8.Karolina Kućko (obie Atena)

Chłopcy:

Półfinały: Amadeusz Skrzypkowski (Atena) – Szymon Borkowski 8:7, Wojtek Wróbel – Jaś Wasilewski (wszyscy de La Salle) 8:6

Finał: Skrzypkowski – Wróbel 8:2


Kolejność:

1.Skrzypkowski
2.Wróbel
3.Borkowski i Wasilewski
5.Jaś Sternau (Atena)
6.Kuba Białas (de La Salle)
7.Mikołaj Skraburski (Atena)
8.Kacper Kukier (de La Salle)


Nastęnym turniejem w kategorii dzieci, w którym wezmą udział gdańcy szermierze będą zawody „O Puchar Zapolexu“ w Toruniu w dn. 23-24.04.br.