P¦ FLORECISTÓW W PARYŻU24.01.2005, 11:34
W Paryżu w dniach 21-23 stycznia odbył się indywidualny i drużynowy Puchar ¦wiata we florecie mężczyzn "Challange International de Paris". W turnieju indywidualnym Niespodziewanie zwyciężył Chinczyk Liangliang Zhang , a najlepszy z Polaków – Radosław Glonek zaj±ł 12 miejsce, co jest dotychczas jego najlepszym osi±gnięciem w zawodach P¦. Mistrz olimpijski z Aten – Brice Guyart (Francja) zaj±ł dopiero 33 miejsce. W turnieju drużynowym Polacy spisali się bardzo dobrze. Przegrali dopiero w finale, z gospodarzami turnieju 28:36. Podopieczni fechmistrza Stanisława Szymańskiego, występuj±c w składzie: Andrzej Witkowski, Tomasz Ciepły, Sławomir Mocek i Wojciech Szuchnicki, w 1/8 pokonali Hiszpanów 37:29, w ¼ mistrzów olimpijskich Włochów 45:32, w ½ mistrzów Europy Rosjan 27:22.
Jest to najlepszy występ polskich florecistów w Druż. P¦ od 2002, kiedy to Polacy zajęli 2 miejsce w Kairze.
W klasyfikacji Drużynowej P¦ Polacy awansowali z 8 na 6 miejsce.

Wyniki turnieju indywidualnego:

Ćwierćfinały: Liangliang Zhang (Chiny) – Marco Vannini (Włochy) 15:7, Erwan Le Pechoux (Francja)-Ralf Bissdorf (Niemcy) 15:11, Banjamin Kleibrink (Niemcy)- Nicolas Beaudan (Francja) 15:10, Victor Sintes (Francja) – Dan Kellner (USA) 15:10

Walki Polaków w turnieju głównym:

Radosław Glonek (Sietomm AZS-AWFiS Gdańsk): 1/32 – Attila Juhasz (Węgry) 15:12, 1/16- Tomer Or (Izrael) 15:14, 1/8- Bissdorf 9:15

Wyniki turnieju drużynowego:

Ćwierćfinały: Francja-Chiny 45:40, Polska- Włochy 45:32, Rosja- USA 45:23, Belgia-Niemcy 45:37

10.Japonia 103

Za dwa tygodnie Polacy wystapi± w zawodach Ind. i Druż. P¦ w La Coruna – „Ciudad de A Coruna”