CHŁOPCY ROZPOCZĘLI FLORETOWY KARNAWAŁ. III TURNIEJ KARNAWAŁOWY.08.01.2005, 19:03
Dziś w Hali Szermierczej AWFiS w pierwszym dniu III Turnieju Karnawałowego dzieci we florecie rywalizowali chłopcy . W zawodach wzięli udział reprezentanci UKS Atena Gdańsk (działający przy sportowym ZKPiG 26 w Gdańsku;trenerzy: Anna Sobczak, Katarzyna Felusiak-Zakrzewska, Piotr Kondracki) oraz UKS de La Salle Gdańsk (działający przy Szk. im. Św. Jana de La Salle w Gdańsku;trenerzy: Anna Sobczak i Adam Kaszubowski).
W zawodach łącznie wzięło udział 29 młodych florecistów, rywalizujących w 2 kategoriach wiekowych: 10 lat i 9 lat. W walkach grupowych walczono do 4 trafień, a w walkach pucharowych do 8 trafień.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i pamiątki, a najlepsi dodatkowo medale i puchary. Nagrody wręczał p. Jan Wośko- Prezes Zarządu ARES-SERVICE Sp. z o.o. i jednocześnie Prezes UKS de La Salle Gdańsk oraz olimpijki Anna Sobczak i Katarzyna Felusiak –Zakrzewska.
Zawody , mimo że dla wielu chłopców był to debiut w zawodach, przebiegły sprawnie dzięki pomocy gimnazjalistów-szermierzy z ZKPiG 26, którzy opiekowali się uczestnikami i sędziowali walki.


walki były bardzo emocjonujące




Wyniki turnieju 10-latków:

Pólfinały: Bartosz Trznadel – Kuba Wysiecki 8:0, Kuba Kołodziej – Maciek Zajder (wszyscy UKS Atena) 4:2
Finał: Trznadel- Kołodziej 7:6

Kolejność:
1. Trznadel
2.Kołodziej
3.Wysiecki i Zajder
5.Marcin Senkus
6.Robert Dyro (obaj UKS de La Salle)
7.Filip Żmijewski
8.Mateusz Kozłowski (obaj UKS Atena)


pamiątkowe zdjęcie starszej kategorii






Wyniki turnieju 9-latków:

Pólfinały: Jaś Wasilewski (UKS de La Salle) – Daniel Milanowski 8:1, Tymon Gagulewicz – Amadeusz Skrzypkowski 7:5 (wszyscy UKS Atena)
Finał: Wasilewski- Gagulewicz 3:2

Kolejność:
1. Wasilewski
2.Gagulewicz
3.Milanowski i Skrzypkowski
5.Szymon Borkowski
6.Karol Dyro
7.Wojtek Wróbel (wszyscy UKS de La Salle )
8.Jaś Sternau (UKS Atena )



pamiątkowe zdjęcie 9-latków





Jutro w zawodach walcza dziewczęta.