JOANNA SZYPUŁOWSKA NAJLEPSZA W TURNIEJU DZIECI.07.12.2004, 13:59
We Wrocławiu odbył się turniej "O Puchar Elbudu" we florecie młodzików i "Puchar Witolda Woydy - www.mat-fencing.com" we florecie dzieci.
Spośród gdańszczan najwięcej powodów do radości miała Joasia Szypułowska, która zwyciężyła w turnieju dzieci (do 11 lat). Trzecia była Laura Lewańczyk (obie UKS Atena Gdańsk). Tym samym gratulujemy panu Longinowi Szmitowi, trenerowi obu zawodniczek.
W kategorii młodziczek zwyciężyła Agnieszka Kajka (D'Artagnan Warszawa). Gdańszczanek próżno było szukać nawet w czołowej 8. Najlepsza z nich, Barbara Jędrzejewska, była dopiero piętnasta.
W kategorii młodzików już po raz szósty bezkonkurencyjny okazał się Maciej Włosek (Budowlani Toruń). Najlepszy z gdańszczan był Michał Kryczało (UKS Atena Gdańsk, trener Łukasz Szymański), który zajął trzecią lokatę.
W kategorii dzieci we florecie chłopców triumfował reprezentant MKS Kusy Szczecin- Oskar Metza. Najlepszy z gdańszczan, Mariusz Chrzanowski (UKS Atena Gdańsk, trener Łukasz Szymański), był trzeci.


Wyniki:

Dziewczęta:

Kategoria dzieci (do 11 lat):

1. Joanna Szypułowska (UKS Atena Gdańsk)
2. Natalia Szwedo (Sokół Zorro Mielec)
3. Laura Lewańczyk (UKS Atena Gdańsk) i Matylda Plucińska (Warta Poznań)

..................................................................................

Miejsca pozostałych gdańszczanek:

8. Natalia Gołębiowska
14. Jagoda Pietruszewska
17. Katarzyna Jezierska
24. Anna Uszpulewicz
26. Karina Goc
33. Karolina Mielewczyk
34. Joanna Filipczuk

Startowało 36 zawodniczek

Kategoria młodzik (do 13 lat)


1. Agnieszka Kajka (D'Artagnan Warszawa)
2. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
3. Martyna Małoń (Budowlani Toruń) i Dagmara Masłowska (Warta Poznań)

..........................................................................

Miejsca gdańszczanek:

15. Barbara Jędrzejewska
18. Julia Prokopska
25. Dagmara Toboła
28. Anna Masa
29. Karolina Richert
30. Martyna Zubrzycka
34. Ewa Szpakowska
42. Paulina Jaworska
47. Agnieszka Karasińska

Startowało 49 zawodniczek

Chłopcy:

Kategoria dzieci (do 11 lat):

1. Oskar Metza (MKS Kusy Szczecin)
2. Filip Sidorowicz (Kolejarz Wrocław)
3. Mariusz Chrzanowski (UKS Atena Gdańsk) i Piotr Kolec (Kolejarz Wrocław)

.............................................................................................

Miejsca pozostałych gdańszczan:

5. Daniel Darna
12. Michał Siess
13. Krystian Gryglewski
16. Ignacy Żabicki
24. Ksawery Nowosielski
25. Mateusz Knitter
30. Szymon Szewczyk
47. Maciej Błażek

Startowało 72 zawodników

Kategoria młodzik (do lat 13)

1. Maciej Włosek (Budowlani Toruń)
2. Damian Koper (Warta Poznań)
3. Michał Kryczało (UKS Atena Gdańsk) i Rafał Szwalbe (AZS-AWF Warszawa)

.....................................................................................................

Miejsca pozostałych gdańszczan:

5. Piotr Tuszkiewicz
28. Szymon Nowak
31. Maciej Mikołąjczyk
34. Filip Konieczny
35. Szymon Wośko
37. Marek Koszlak
42. Jakub Wiśniewski
48. Michał Szumski

Starowało 55 zawodników.