UDANA WYPRAWA DO SALZBURGA. SILNY TURNIEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.02.11.2004, 13:42
Szermierze Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, UKS Atena Gdańsk oraz UKS Fleuret de la Salle Gdańsk reprezentowali Polskę na rozgrywanych po raz 17 w Salzburgu bardzo silnie obsadzonych zawodach „SUMIS + RAIFFEISENCUP”. Na starcie oprócz gospodarzy i Polaków zjawili się reprezentanci Włoch, Niemiec, Węgier, Chorwacji , Słowacji, Grecji i Belgii. Rywalizacja odbywała się w 2 kategoriach wiekowych: 14-16 lat i 11-13 lat. W swoim debiucie w zawodach w Salzburgu Gdańszczanie odnieśli 1 zwycięstwo i ponadto czterokrotnie stawali na podium.

Kategoria starsza

Dziewczęta:

Półfinały: Ulrike Kleinbrod (Austria)-Inga Bernhardt (Austria) 15:8, Andrea Horvath (Węgry)- Karolina Siess (Polska – trener Longin Szmit) 15:9
Finał: Kleinbrod – Horvath 15:11

Kolejność:
1.Kleinbrod
2.Horvath
3.Siess i Bernhardt
……………………
10.Małgorzata Michlewska
12.Justyna Anuszewska
18.Agnieszka Fullbrandt
21.Agnieszka Parowska
24.Karolina Szalczewska
28.Aleksandra Rosinke
34.Klaudia Kwiatkowska
46.Monika Paliszewska
50.Patrycja Jancen

Startowały 84 florecistki.


Chłopcy:

Półfinały: Peter Biro– Gabor Hack (obaj Węgry) 15:11, Paweł Osmański (Polska – trener Łukasz Szymański ) – Martino Minuto (Włochy) 15:14
Finał: Biro- Osmański 12:11
Kolejność:
1.Biro
2.Osmański
3.Minuto i Hack
………………….
9.Piotr Naruszewicz
53.Patryk Kozłowski

Startowało 105 florecistów.



Kategoria młodsza

Dziewczęta

Półfinały:Gina Binet (Węgry) – Barbara Jędrzejowska (Polska – trener Adam Kaszubowski) 15:9, Fanny Biro ( Węgry) – Julia Prokopska (Polska – trener Adam Kaszubowski) 15:12
Finał: Binet – Biro 15:12

Kolejność:
1.Binet
2.Biro
3.Jędrzejewska i Prokopska
………………………………
5.Katarzyna Gutowska
9.Iwona Olbromska
19.Dagmara Toboła
22.Karolina Richert
26.Anna Masa
29.Joanna Szypułowska
38.Magdalena Sternau
42.Ewa Szpakowska
48.Jagoda Pietruszewska
49.Karina Goc
53.Zofia Kolecka

Startowało 60 dziewcząt.



Chłopcy:

Półfinały: Michał Kryczało (Polska – trener Łukasz Szymański) – Luka Kralj (Chorwacja) 15:13, Robert Gatai (Węgry)- Nikos Kontochristopoulus (Grecja) 15:9
Finał: Kryczało- Gatai 15:13

Kolejność:
1.Kryczało
2.Gatai
3.Kralj i Kontochristopoulus
………………………………
16.Sebastian Fullbrandt
19.Maciej Mikołajczyk
24.Piotr Tuszkiewicz
28.Daniel Darna
36.Mariusz Chrzanowski
43.Szymon Wośko
49.Mateusz Knitter
54.Szymon Nowak
82.Ignacy Żabicki
89.Maciej Błażej
90.Aleksander Antoszak

Startowało 97 chłopców.