GDAŃSZCZANKI WYGRAŁY W TORUNIU WE WSZYSTKICH KATEGORIACH WIEKOWYCH. ZAWODY „O PUCHAR ZAPOLEXU”.07.09.2004, 08:47
Gdańskie florecistki spisały się jeszcze lepiej niż ich koledzy i przywiozły komplet zwycięstw z ogólnopolskich floretowych zawodów „O Puchar Zapolexu” w Toruniu. Bardzo miłą niespodziankę sprawiły podopieczne trenera Adama Kaszubowskiego: Barbara Jędrzejewska i Katarzyna Gutowska, które między sobą rozstrzygnęły turniej w kategorii młodzików.
Z kolei Justyna Anuszewska idzie za przykładem kolegi z klasy – Pawła Osmańskiego i także kontynuuje pasmo sukcesów w turniejach ogólnopolskich juniorów młodszych. Wychowanka trenera Grzegorza Supła wcześniej była bezkonkurencyjna w Challange Vitti oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu.
Łącznie na toruńskich planszach zaprezentowały się 122 florecistki.


WYNIKI:

Floret dziewcząt






dzieci (10-11 lat):
1. Zuzanna Sobczak (UKS Atena Gdańsk - trener Longin Szmit) w finale 8:5
2. Natalia Szwedo (TG Sokół Zorro Mielec)
3. Joanna Szypułowska (UKS Atena Gdańsk- trener Longin Szmit) i Marta Thiem (Nowy Sokół Toruń)
…………………………………………………

9. Laura Lewańczuk
12. Jagoda Pietruszewska
15. Agata Wyganowska
18. Anna Uszpulewicz
19. Katarzyna Jezierska
21. Anna Korneluk
23. Joanna Filipczuk
24. Ewa Łakoma
28. Karolina Pachucka
29. Karolina Mielewczyk
30. Patrycja Bojko
31. Natalia Gołębiowska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)


młodzicy (12-13 lat):






1. Barbara Jędrzejewska w finale 7:4
2. Katarzyna Gutowska (obie UKS Atena Gdańsk, trener obu Adam Kaszubowski)
3. Marta Hausman (Budowlani Toruń) i Olga Mizera (D’Artagnan Warszawa)
………………………………………………….
10. Julia Prokopska
11. Iwona Olbromska
12. Karolina Richert
15. Anna Masa
21. Magdalena Sternau
22. Aleksandra Mońko
26. Dagmara Toboła
29. Martyna Zubrzycka
32. Karolina Recka (wszystkie UKS Atena Gdańsk)


juniorzy młodsi (14-15 lat):






1. Justyna Anuszewska (Sietom, trener Grzegorz Supeł) w finale15:13
2. Marta Pazik (Warta Poznań)
3. Emilia Rygielska i Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń)
………………………………………………….
5. Agnieszka Purowska
6. Karolina Dziengo
8. Katarzyna Klaman
10. Urszula Sikora
11. Patrycja Jancen
13. Natalia Dziengo
14. Klaudia Kwiatkowska
18. Karolina Dąbrowska
21. Agata Bonik
23. Nicole Mrozowska (wszyscy Sietom)
26. Monika Paliszewska (UKS Fleuret de La Salle Gdańsk)
29. Karolina Siess (Sietom)
32. Dorota Zaborowska (UKS Fleuret de La Salle Gdańsk)