ALICJA KRYCZAŁO WRACA DO USA. DZIĘKUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI.25.08.2004, 08:18
Dziś rano z Gdańska via Frankfurt n. Menem do Chicago odleciała florecistka Alicja Kryczało - wychowanka Sietom AZS-AWFiS Gdańsk (trener Longin Szmit), trzykrotna akademicka mistrzyni USA (2002,2003,2004). Kryczało rozpocznie IV rok studiów (kierunek psychologia) na Notre Dame University. Ponownie przyjedzie do Polski prawdopodobnie w styczniu 2005r.

Przypomnijmy, iż Alicja Kryczało zajęła 6 miejsce indywidualnie (uległa w ¼ Annie Rybickiej 10:15) oraz 5 miejsce drużynowo w Mistrzostwach Europy w Kopenhadze oraz wzięła udział w zgrupowaniach reprezentacji Polski przygotowujących Sylwię Gruchałę do olimpijskiego startu. W maju uczestniczyła w IX „Bursztynowym Florecie” (9 miejsce), a w czerwcu w Mistrzostwach Polski w Krakowie (10 miejsce).
Dziękujemy Pannie Ali za jak zawsze ambitną postawę i życzymy dalszych sukcesów na uczelni oraz we wszystkich szermierczych startach. Myślami jestesmy już w styczniu następnego roku.


Ala Kryczało (w środku) w towarzystwie koleżanek z reprezentacji na ME w Kopenhadze.Z lewej Magda Mroczkiewicz, z prawej Anna Rybicka.