BRĄZ CENNY JAK ZŁOTO. OLIMPIJSKI SUKCES SYLWII GRUCHAŁY I TADEUSZA PAGIŃSKIEGO.18.08.2004, 23:33
Cudownie wprost spisała się Sylwia Gruchała, która dzis wieczorem zdobyła brązowy medal w turnieju indywidualnym florecistek podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Jest drugi w histori polskiej szermierki indywidualny olimpijski medal we florecie kobiet(pierwszy zdobyła Barbara Wysoczańska w Moskwie 1980- przyp.red.) oraz pierwszy indywidualny medal olimpijski w historii Sietom AZS-AWFiS Gdańsk.
S.Gruchała rozpoczęła olimpijski turniej od zwycięstwa w 1/8 nad Simone Bauer(Niemcy) 15:9, a następnie w 1/4 pokonała mistrzynię olimpijską z Atlanty 1996 Laurę Carlescu-Badeę (Rumunia) 15:7. W półfinale florecistka Sietomu nieznacznie uległa obrończyni tytułu – Valentinie Vezzali 13:15, by w walce o brąz zdecydowanie pokonać Aidę Mohamed (Węgry) 15:9. We „włoskim” finale Vezzali pokonała Giovannę Trillini 15:11.
Tym samym młoda gdańska florecistka spełniła ogromne oczekiwania sympatyków floretu i potwierdziła, iż wraz z Valentiną Vezzali i Giovanną Trillini (obie Włoszki) tworzy obecnie Wielką Trójkę kobiecego floretu.
Gratulujemy najserdeczniej pannie Sylwii i jej fechmistrzowi Tadeuszowi Pagińskiemu oraz dziękujemy za wspaniałe przeżycia. Czekamy na Was w Gdańsku!


Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004 – floret kobiet indywidualnie.
Kolejność:


1.Valentina Vezzali
2.Giovanna Trillini (obie Włochy)
3.Sylwia Gruchała (Polska)
4.Aida Mohamed (Węgry)
5.Laura Carlescu-Badea (Rumunia)
6.Gabriella Varga (Węgry)
7.Adeline Wuiileme (Francja)
8.Hee-Hyun Nam (Korea Płd.)