CZTERY PUCHARY PREZYDENTA DLA GOSPODARZY!24.10.2016, 19:07
W sobotę na planszach Gdańskiej Szkoły Floretu odbyła się szósta edycja ogólnopolskiego turnieju „O Puchar Prezydenta Gdańska” we florecie dzieci , młodzików i zuchów. Impreza rozgrywana pod patronatem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po raz pierwszy jako Puchar Europy Młodzików, znów mogła poszczycić się rekordową obsadą, gdyż na planszach pojawiło się ponad 200 młodych szermierzy. Gdańszczanie na najwyższym stopniu podium stanęli aż czterokrotnie.

WYNIKI DZIEWCZĄT:

Zuchy:

1. Nina Lewandowska (UKS 35 Bielawy Toruń)

2. Maria Jankowska (Bohun Toruń)

3. Anna Wasiak i Klaudia Wakuła

…………………………………….

5. Wiktoria Chrzanowska
6. Sonia Zagórska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)



Dzieci:





1. Natalia Jarosiewicz (UKS Atena Gdańsk, trener Longin Szmit)

2. Julia Wiśniewska (AZS AWF Warszawa)

3. Laura Wilke i Zofia Majorek

………………………………………………..

6. Iga Smorgowicz

7. Weronika Ułasiuk
8. Pola Lament (wszystkie UKS Atena Gdańsk)



Startowały 34 zawodniczki

Młodziczki:





1. Malwina Kołodziejczyk

2. Maja Szatarska

3. Alicja Kisielewska (wszystkie UKS Atena Gdańsk, trener Longin Szmit) i Zofia Ban (AZS AWF Warszawa)

……………………………………………………..

5. Barbara Wierzchowska

6. Natalia Szemplińska

7. Ewa Zachrewicz (wszystkie UKS de la Salle Gdańsk)





Startowało 46 zawodniczek



WYNIKI CHŁOPCÓW:

Zuchy:

1. Grzegorz Czajkowski (UKS Atena Gdańsk, trener Katarzyna Miłkowska)

2. Alex Kardyś (UKS MDK-5 Bydgoszcz)

3. Jakub Narolewski (MKS Kusy Szczecin) i Patryk Sawicki (UKS 35 Bielawy Toruń)

……………………………………………………………….

7. Maksymilian Jarmołowski

8. Marcel Gliszczyński (obaj UKS Atena Gdańsk)



Dzieci:
1. Damian Dudziński (UKS 35 Bielawy Toruń)

2. Łukasz Tomyślak (Warta Muszkieterowie Poznań)

3. Franciszek Olszewski (Bohun Toruń) i Idzi Duraj

………………………………………………………………………………….

5. Jan Książek

6. Jakub Gorczyca
7. Miłosz Możejko
8. Jakub Czajkowski (wszyscy UKS Atena Gdańsk)



Startowało 66 zawodników


Młodzicy:





1. Piotr Kaśków (UKS Atena Gdańsk, trener Filip Płocharski)

2. Jakub Surma (AZS AWF Warszawa)

3. Adam Świerzyński (UKS Atena Gdańsk, trener Michał Janda) i Adam Jakubowski (UKS Atena Gdańsk; trener Radosław Glonek)

………………………………………

7. Stanisław Korzeniewski

8. Emil Langa (obaj UKS Atena Gdańsk)



Startowało 38 zawodników