JULIA WALCZYK Z BURSZTYNOWYM FLORETEM.01.10.2016, 20:36
Po raz dwudziesty drugi został rozegrany dzisiaj w Gdańsku turniej szermierczy "Bursztynowy Floret". Zawody otwierają klasyfikację Pucharu Polski we florecie kobiet na sezon 2016/17. Ciekawostką turnieju był udział tegorocznej olimpijki z IO w Rio Aleksandry Sochy, która na co dzień walczy szablą, a floret do ręki wzięła po siedemnastoletniej przerwie. Pierwszy pojedynek wygrała z Aleksandrą Frąckowiak z klubu Wrocławianie, by ulec w następnej rundzie Marice Chrzanowskiej z KU AZS UAM Poznań. Socha zajęła ostatecznie 15 miejsce, a koleżankę z boku dopingowała Sylwia Gruchała.
Trzy zawodniczki KU AZS AUM Poznań znalazły się na podium. Pierwsze miejsce zajęła Julia Walczyk, która pokonała wynikiem 15:5 Martynę Długosz. Zeszłoroczna triumfatorka Marika Chrzanowska zajęła trzecie miejsce.

Wyniki turnieju:

Długosz Martyna (KU AZS UAM Poznań) - Czajka Weronika (Zjednoczeni Pabianice) 15:6 Tomczak Renata (KS Leszno) - Jelińska Martyna (Budowlani Toruń) 15:12 Łyczbińska Marta (Budowlani Toruń) - Chrzanowska Marika (KU AZS UAM Poznań) 15:8 Walczyk Julia (KU AZS UAM Poznań) - Chrzanowska Julia (KU AZS UAM Poznań) 15:8

Półfinały: Długosz M. - Tomczak R. 15:10 , Walczyk. J - Łyczbińska M. 15:6

Finał: Walczyk J. - Długosz M. 15:5