STACJA SOLIDARNOŚĆ W ROCZNICĘ POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH.02.09.2016, 09:03
31 sierpnia w Gdańskiej Szkole Floretu po raz siódmy odbyły się zawody drużynowe młodzików oraz dzieci (roczniki 2003 - 2006) we florecie dziewcząt i chłopców pod nazwą STACJA SOLIDARNOŚĆ. Celem imprezy było uczczenie podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku oraz popularyzacja wiedzy nt. najnowszej historii wśród młodego pokolenia. Każdy z uczestników otrzymał upominki związane z nazwą turnieju. W zawodach udział wzięło 18 drużyn, a najlepszymi okazały się zespoły UKS Atena Gdańsk oraz UKS de la Salle Gdańsk.


Wyniki:

FLORET KOBIET:





Kolejność:
1. UKS De La Salle I Szemplińska Natalia, Szpejna Daniela, Wierzchowska Barbara, Zacharewicz Ewa, w finale 36:31
2. UKS ATENA I Dębicka Oliwia, Kędziora Zuzanna, Oklińska Marta, Szmit Laura
3. UKS De La Salle II Ban Zofia, Jerz Lena, Rompczyk Sara, Sołtys Julia
4. UKS ATENA II Dąbrowska Laura, Kisielewska Alicja, Kołodziejczyk Malwina, Szatarska Maja
5. UKS ATENA VII Olszewska Amelia, Piątkowska Lena, Szczechowska Laura, Wykland Róża
6. UKS ATENA VI Cisowska Zuzanna, Fudala Karolina, Kulpaczyńska Oliwia, Lewandowska Karolina
7. UKS ATENA III Langa Lena, Mulak Julia, Smorgowicz Iga, Ziemianowicz Dagmara
8. UKS ATENA IV Dąbecka Magdalena, Graczyk Julia, Jarosiewicz Natalia
9. UKS De La Salle III Bessman Gabriela, Falkiewicz Linda, Rompczyk Karolina, Wierzchowska Adrianna
10. UKS ATENA V Lament Pola, Tomaszewska Alicja, Ułasiuk Weronika, Wytyk Dominka


FLORET CHŁOPCÓW:






Kolejność:
1. UKS ATENA I Jakubowski Adam, Kaśków Piotr, Świerzyński Adam, w finale 35:18
2. UKS ATENA III Langa Emil, Mach Oskar, Sacharczuk Bartosz
3. UKS ATENA II Kwiatkowski Mateusz, Łopatniuk Krzysztof, Słomiński Kacper
4. UKS ATENA V Gawenda Patryk, Gorczyca Tomasz, Kulpaczyński Łukasz
5. UKS ATENA IV Korzeniewski Stanisław, Kotek Jakub, Sternau Stanisław
6. UKS ATENA VII Duraj Idzi, Możejko Miłosz, Pisarewicz Szymon
7. UKS ATENA VI Dolański Stanisław, Matjaszczuk Hubert, Pancer Jan
8. UKS ATENA VIII Bogusławski Szymon, Karawacki Olaf, Łopatniuk Mateusz, Piekarski Marek


W najbliższy weekend Gdańszczanie wezmą udział w zawodach Puchary Polski juniorów młodszych w Toruniu.