5 MEDALI GDAŃSZCZAN W MP MŁODZIKÓW.15.06.2016, 11:41
We Wrocławiu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Młodzików (kat. do lat 14). Gdańskie kluby przywiozły 5 medali. Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu występujący w barwach UKS Atena zdobyli 4 medale (3 srebrne i 1 brązowy) i 1 medal zdobył UKS de La Salle Gdańsk .

WYNIKI:


FLORET CHŁOPCÓW

Indywidualnie:

Kolejność:
1.BOŁDZIŁO Igor (UKS MDK-5 Bydgoszcz)
2.PODRALSKI Adam (UKS Atena Gdańsk)
3.HAŁADUDA Kacper (MKS Kusy Szczecin)
3.MLICKI Szymon (UKS MDK-5 Bydgoszcz)
5.JAKUBOWSKI Adam (UKS Atena Gdańsk)
6.BIEDRZYCKI Mateusz (AZS AWF Warszawa)
7.PIWOWARSKI Jakub (AZS AWF Warszawa)
8.KAŚKÓW Piotr (UKS Atena Gdańsk)
……………………………………………..
14. Adam Świerzyński ( Atena Gdańsk)


Startowało 94 zawodników.



Drużynowo:

Kolejność:
1.UKS MDK-5 I Bygdoszcz
2.UKS Atena I Gdańsk (Adam Jakubowski, Piotr Kaśków, Adam Podralski, Adam Świerzyński; trenerzy Andrzej Witkowski, Radosław Glonek, Filip Płocharski, Michał Janda)
3.AZS AWF I Warszawa
4.MKS Kusy Szczecin
5.UKS Atena II Gdańsk (Stanisław Korzeniewski, Jakub Kotek, Mateusz Kwiatkowski, Oskar Mach; trenerzy Paweł Papużyński, Filip Płocharski, Michał Janda)
6.WKSZ Kolejarz Wrocław
7.Budowlani I Toruń
8.KS Wrocławianie

Startowało 15 drużyn.



FLORET DZIEWCZĄT

Indywidualnie:

Kolejność:
1.LACHMAN Antonina (AZS AWF Poznań)
2.JABŁONOWSKA Kaja (MKS Kusy Szczecin)
3.JÓŹWIAK Zuzanna (AZS AWF Poznań)
3.OKLIŃSKA Marta (UKS Atena Gdańsk)
5.DĘBICKA Oliwia (UKS Atena Gdańsk)
6.KANAS Konstancja (Warta Muszkieterowie)
7.ZACHAREWICZ Ewa (UKS De La Salle Gdańsk)
8.KOŁODZIEJCZYK Malwina (UKS Atena Gdańsk)
………………………………………………………….
10. Natalia Szemplińska (de La Salle Gdańsk)
15. Paulina Michałek (Atena)
16. Julia Sołtys (de La Salle)

Startowało 85 zawodniczek.




Drużynowo:
Kolejność:
1.AZS AWF Poznań
2.UKS Atena I Gdańsk (Oliwia Dębicka, Malwina Kołodziejczyk, Marta Oklińska, Laura Szmit; trener Longin Szmit)
3.UKS De La Salle (Zofia Ban, Julia Sołtys, Natalia Szemplińska, Ewa Zacharewicz; trener Jarosław Mojski)
4.MKS Kusy Szczecin
5.Budowlani I Toruń
6.UKS Atena II Gdańsk (Alicja Kisielewska, Paulina Michałek, Amelia Olszewska, Maja Szatarska; trener Longin Szmit)
7.Warta I Poznań
8.KS Wrocławianie

Startowało 16 drużyn.


Teraz w Polsce w rywalizacji młodzików nastąpi wakacyjna przerwa, a 31 sierpnia na inaugurację sezonu 2016/17 odbędzie się w Gdańsku VII edycja drużynowych zawodów „STACJA SOLIDARNOŚĆ”.