MISTRZOWSKIE TYTUŁY OBRONIONE !04.05.2016, 22:42
W Olsztynie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we florecie , czyli MP do lat 17. Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu walczący w barwach UKS Atena Gdańsk zdobyli łącznie 7 medali, w tym 2 złote ! W tym roku wielkie brawa należą się florecistom, którzy pomiędzy sobą rozstrzygnęli sprawę złotego medalu w turnieju drużynowym.

WYNIKI:


FLORET DZIEWCZĄT

Indywidualnie:

Półfinały: Tomczak – Wisoky 15:11, Winiarska – Wasilczuk 15:13


Finał: Tomczak – Winiarska 15:4





Kolejność:
1. Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno)
2. Katarzyna Winiarska (UKS Atena Gdańsk; trener Konrad Pietrusiak)
3. Weronika Wisoky (Warta Muszkieterowie Poznań) i Dominika Wasilczuk (UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa)
5. Marta Mech
6. Julia Lidzbarska
7. Joanna Toporska
8. Karolina Murawska (wszystkie UKS Atena)
.................................
11. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)
13. Natalia Muklewicz (Atena)

Startowały 42 zawodniczki.


Drużynowo:

Półfinały: UKS Atena Gdańsk I - AZS-AWF Poznań 45:22, IKS Jamalex Leszno - UKS Atena Gdańsk II 45:38
O 3 miejsce: AZS-AWF Poznań - UKS Atena Gdańsk II 45:39
Finał: UKS Atena - IKS Jamalex Leszno 44:41






Kolejność:
1. UKS Atena Gdańsk (Julia Lidzbarska, Marta Mech, Joanna Toporska, Katarzyna Winiarska; trener Konrad Pietrusiak)
2. IKS Jamalex Leszno
3. AZS AWF Poznań
4. UKS Atena Gdańsk II (Alicja Kozłowska, Karolina Murawska, Marta Oklińska, Katarzyna Stawiarska; trenerzy Tadeusz Pagiński, Konrad Pietrusiak, Longin Szmit, Krzysztof Walka)
5. AZS AWF Poznań II
6. D’Artagnan Warszawa
7. Polonia Leszno
8. KSz Wrocławianie
………………………………………………………
11. UKS de La Salle Gdańsk (Julia Bessman, LAeksandra Jeglińska, Barbara Wierzchowska, Ewa Zacharewicz; trener Jarosław Mojski)


Startowało 12 drużyn.



FLORET CHŁOPCÓW

Indywidualnie:

Półfinały: Czartoryjski – Podralski 15:4, Borowiec – Goc 15:9

Finał: Czartoryjski – Borowiec 15:13

Kolejność:
1. Szymon Czartoryjski (KSz Wrocławianie)
2. Piotr Borowiec (UKS Atena; trener Krzysztof Walka)
3. Adam Podralski (Atena, trener Andrzej Witkowski) i Bartosz Goc (UKS Atena; trener Krzysztof Walka)
5. Jan Zakrzewski (AZS-AWF Warszawa)
6. Michał Olbromski
7. Jakub Cierluk (obaj Atena)
8. Filip Iżycki (AZS-AWF Warszawa)
……………………………………………………..
12. Mateusz Możejko (Atena)

Startowało 42 zawodników.




Drużynowo:

Półfinały: UKS Atena Gdańsk II - AZS-AWF Poznań 45:27, UKS Atena Gdańsk I – AZS-AWF Warszawa 45:17

O 3 miejsce: AZS-AWF Poznań – AZS-AZS Warszawa 45:40

Finał: UKS Atena Gdańsk II – UKS Atena Gdańsk I 45:44






Kolejność:
1. UKS Atena Gdańsk II (Mateusz Dołżycki, Bartosz Goc, Michał Olbromski, Adam Podralski; trenerzy Andrzej Witkowski i Krzysztof Walka)
2. UKS Atena Gdańsk I (Piotr Borowiec, Jakub Cierluk, Jakub Dołżycki, Patryk Martyniak; trenerzy Krzysztof Walka i Paweł Papużyński)
3. AZS AWF Poznań
4. AZS AWF Warszawa
5. Budowlani Toruń
6. UKS MDK 5 Bydgoszcz
7. IKS Warszawa
8. Kolejarz Wrocław

Startowało 12 drużyn.