MAXIME I MACIEJ NA PODIUM MP JUNIORÓW.20.02.2016, 21:59
Dziś w Gdańskiej Szkole Floretu odbyły się indywidualne turnieje Mistrzostw Polski Juniorów (kat. do lat 20) we florecie. Gdańszczanie z Sietom AZS-AWFiS Gdańsk zdobyli 2 medale w turniejach indywidualnym floretu mężczyzn: srebrny – Maxime Tarasiewicz (trener – Andrzej Witkowski), brązowy Maciej Podralski (trener Krzysztof Walka). Liderka gdańskich florecistek – Anna Szymczak ukończyła mistrzostwa na 7 miejscu.



Wyniki floretu kobiet:


Turniej indywidualny :

Ćwierćfinały: Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) - Wiktoria Szewczyk (UKS Atena) 15:4, Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) - Maria Vetulani (Warta Muszkieterowie Poznań) 15:8, Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) – Beata Żurowska (KSz Wrocławianie) 15:13 , Katarzyna Lachman (AZS-AWF Poznań) – Anna Szymczak (Sietom) 15:12

Półfinały: Długosz – Lachman 9:8, Chrzanowska - Walczyk 15:10

Finał: Długosz – Chrzanowska 15:7








|obraze2|



Kolejność:
1. Długosz
2. Chrzanowska
3. Walczyk i Lachman
5. Vetulani
6. Żurowska
7. Szymczak
8. Szewczyk
..........................................................................
9. Marta Mech (UKS Atena)
12. Aleksandra Jeglińska (UKS De La Salle Gdańsk)
14. Julia Lidzbarska (Atena)

Startowało 60 zawodniczek.


Wyniki floretu mężczyzn:






Turniej indywidualny :

Ćwierćfinały: Andrzej Rządkowski (KSz Wrocławianie) – Jakub Miller (Warta Muszkieterowie Poznań) 15:9, Maxime Tarasiewicz – Mikołaj Rudnicki 15:10, Maciej Podralski (wszyscy SIETOM) – Maciej Bem (AZS-AWF Poznań) 15:10, Szymon Czartoryjski (KSz Wrocławianie) – Mikołaj Wietrzykowski (Polonia 1912 Leszno) 15:3

Półfinały: Rządkowski - Czartoryski 15:7, Tarasiewicz - Podralski 15:8

Finał: Rządkowski – Tarasiewicz 15:11


Kolejność:
1. Rządkowski
2. Tarasiewicz
3. Podralski i Czartoryjski
5. Rudnicki
6. Miller
7. Bem
8. Wietrzykowski
............................................................
15. Jakub Cierluk (UKS ATENA)


Startowało 65 zawodników




Jutro turnieje drużynowe MPJ.