POLSKIE FLORECISTKI DOPIERO NA 9 MIEJSCU.MŁODZIEŻOWE MŚ W PŁOWDIW09.04.2004, 08:27
Zupełnie nie wyszedł polskim florecistkom turniej drużynowy Młodzieżowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w bułgarskim Płowdiw. Katarzyna Kryczało, Joanna Bórkowska (obie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) i Alina Kujawa (MKS Kusy Szczecin) już w pierwszym meczu w 1/8 finału uległy Chinkom 32:45. 0statecznie Polki zostały sklasyfikowane na 9 miejscu( nie rozgrywano meczów o miejsca 9-16). Złote medale zdobyły Rosjanki, które w finale zdeklasowały Niemki 45:21. W ubiegłym roku polskie florecistki zajęły 4 miejsce.

Startowały 23 zespoły.

Z Płowdiw reprezentacja Polski w szermierce wraca z jednym brązowym medalem, który wczoraj zdobyła drużyna szpadzistów: Krzysztof Mikołajczak (Legia Warszawa), Michał Adamek (Muszkieter Gliwice) i Karol Kostka (AZS-AWF Kraków).