DOBRY WYSTĘP GDAŃSKICH MŁODZIKÓW.15.06.2015, 22:41
W Żninie odbyły się V Mistrzostwa Polski Młodzików (kat. do lat 14). Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu występujący w barwach UKS Atena łącznie zdobyli 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe .

WYNIKI:


FLORET CHŁOPCÓW

Indywidualnie:

Półfinały: Maciej Bem (AZS-AWF Poznań) – Adam Podralski 12:5, Jakub Dołżycki ( obaj UKS Atena Gdańsk) - Szymon Mlicki (UKS MDK 5 Bydgoszcz) 12:5,

Finał: Bem – Dołżycki 12:11


Kolejność:
1. Bem
2. Dołżycki (trener Paweł Papużyński)
3. Podralski (trener Andrzej Witkowski) i Mlicki
……………………………………………..
6. Stanisław Krajewski
10. Antoni Zuzański
14. Filip Mech
16. Adam Świerzyński ( wszyscy Atena Gdańsk)


Startowało 91 zawodników.




Drużynowo:


Półfinały: UKS Atena Gdańsk I – Kolejarz Wrocław 36:26, UKS MDK 5 Bydgoszcz – UKS Atena Gdańsk II 36:16,
O 3 miejsce: Kolejarz Wrocław – Atena II 36:22

Finał: UKS Atena I – UKS MDK 5 Bydgoszcz 36:19


Kolejność:
1. UKS Atena Gdańsk I (Jakub Dołżycki, Marcin Filiks, Stanisław Krajewski, Adam Podralski ; trenerzy Paweł Papużyński i Andrzej Witkowski)
2. UKS MDK 5 Bydgoszcz
3. Kolejarz Wrocław
4. UKS Atena II (Piotr Kaśków, Filip Mech, Wojciech Polidowski, Antoni Zuzański; trenerzy Andrzej Witkowski, Paweł Papużyński i Filip Płocharski)
…………………………………………………………………..

Startowało 11 drużyn.



FLORET DZIEWCZĄT

Indywidualnie:

Półfinały: Julia Kolibabka – Antonina Lachman (obie AZs-AWF Poznań) 8:6, Adrianna Neczyńska (IKS Jamalex Leszno) – Marta Oklińska (Atena) 6:5,

Finał: Kolibabka – Neczyńska 12:3

Kolejność:
1. Kolibabka
2. Neczyńska
3. Oklińska i Lachman
………………………………………
8. Barbara Wierzchowska (UKS de La Salle Gdańsk)
9. Katarzyna Winiarska (Atena)
10. Karolina Murawska (UKS de La Salle)

Startowały 94 zawodniczki.




Drużynowo:

Półfinały: AZS-AWF Poznań – UKS de La Salle Gdańsk 36:19, UKS Atena I – KSz Wrocławianie 34:33

O 3 miejsce: KSz Wrocławianie - – UKS de La Salle Gdańsk 36:19

Finał: AZS-AWF Poznań - UKS Atena I 36:11


Kolejność:
1. AZS-AWF Poznań
2. UKS Atena I (Malwina Kołodziejczyk, Marta Oklińska, Laura Szmit, Katarzyna Winiarska: trenerzy Longin Szmit i Konrad Pietrusiak)
3. KSz Wrocławianie
4. UKS de La Salle Gdańsk I (Julia Bessman, Karolina Murawska, Barbara Wierzchowska, Ewa Zacharewicz; trener Jarosław Mojski
…………………………………………
8. UKS Atena II (Agata Czarkowska, Oliwia Dębicka, Alicja Kisielewska, Joanna Witkiewicz: trener Longin Szmit)
12. UKS de La Salle Gdańsk II (Zofia Ban, Julia Sołtys, Natalia Szemplińska, Daniela Szpejna; trener Jarosław Mojski)


Startowało 15 drużyn.


Teraz w Polsce w rywalizacji młodzików nastąpi wakacyjna przerwa, a 31 sierpnia na inaugurację sezonu 2015/16 odbędzie się w Gdańsku VI edycja drużynowych zawodów „STACJA SOLIDARNOŚĆ”.