BARDZO DOBRY WYSTĘP I 3 ZŁOTE MEDALE UKS ATENA W OOM 2015 !10.05.2015, 16:10
W Obornikach Śląskich odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we florecie , czyli MP do lat 17. Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu walczący w barwach UKS Atena Gdańsk zdobyli łącznie 5 medali, w tym aż 3 złote ! Bohaterką gdańskiej ekipy została Marta Mech (UKS Atena). Podopieczna Konrada Pietrusiaka zdobyła 2 złote medale.

WYNIKI:


FLORET DZIEWCZĄT

Indywidualnie:

Półfinały: Mech – Tomczak 15:10, Szewczyk – Szabelska 15:9


Finał: Mech – Szewczyk 15:8

Kolejność:
1. Marta Mech
2. Wiktoria Szewczyk (trener Tadeusz Pagiński; obie UKS Atena Gdańsk)
3. Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno) i Olwia Szabelska (AZS-UKW Bydgoszcz)
5. Julia Lidzbarska (UKS Atena)
6. Katarzyna Matysiak (Warta Muszkieterowie Poznań)
7. Julia Wojtaluk (AZS-UKW Bydgozcz)
8. Weronika Wisoky (Warta Muszkieterowie Poznań)
................................
10. Marina Ogar (Atena)
14. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowały 42 zawodniczki.


Drużynowo:

Półfinały: UKS Atena Gdańsk I - AZS-AWF Poznań 45:19, Warta Muszkieterowie Poznań – IKS Jamalex Leszno 45:29
O 3 miejsce: IKS Jamalex Leszno - AZS-AWF Poznań 45: 20

Finał: UKS Atena - Warta Muszkieterowie Poznań 43:41


Kolejność:
1. UKS Atena Gdańsk (Julia Lidzbarska, Marta Mech, Wiktoria Szewczyk, Alicja Szostakiewicz; trenerzy Konrad Pietrusiak i Tadeusz Pagiński)
2. Warta Muszkieterowie Poznań
3. IKS Jamalex Leszno
4. AZS AWF Poznań
5. Polonia Leszno
6. KSz Wrocławianie
7. D’Artagnan Warszawa
8. AZS-UKW Bydgoszcz
………………………………………………………
9. UKS Atena Gdańsk (Zuzanna Bober, Natalia Muklewicz, Patrycja Rudzińska, Joanna Toporska)


Startowało 12 drużyn.



FLORET CHŁOPCÓW

Indywidualnie:

Półfinały: Miller – Kubiak 8:7, Olszewski – Czartoryski walkower

Finał: Miller – Olszewski 15:6

Kolejność:
1. Jakub Miller (Warta Muszkieterowie Poznań)
2. Wiktor Olszewski (UKS Atena; trener Stanisław Szymański)
3. Filip Kubiak (AZS-AWF Poznań)
5. Mikołaj Rudnicki (Atena)
6. Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
7. Michał Koślicki
8. Tomasz Stróżyński (obaj AZS-UKW Bydgoszcz)
……………………………………………………..
12. Piotr Borowiec
13. Patryk Martyniak
14. Adam Wiśniewski
16. Michał Olbromski

Startowało 42 zawodników.




Drużynowo:

Półfinały: UKS Atena Gdańsk - AZS-AWF Poznań 45:30, Budowlani Toruń – AZS-UKW Bydgoszcz 45:42

O 3 miejsce: AZS-AWF Poznań – AZS-UKW Bydgoszcz 45:42

Finał: UKS Atena Gdańsk – Budowlani Toruń 45:37


Kolejność:
1. UKS Atena Gdańsk (Piotr Borowiec, Jakub Cierluk, Wiktor Olszewski, Mikołaj Rudnicki ; trenerzy Krzysztof Walka i Stanisław Szymański)
2. Budowlani Toruń
3. AZS AWF Poznań
4. AZS-UKW Bydgoszcz
5. Warta-Muszkieterowie Poznań
6. AZS AWF Warszawa
7. KSz Wrocławianie
8. UKS ATENA Gdańsk II (Mateusz Dołżycki, Mateusz Możejko, Michał Olbromski, Adam Wiśniewski; trenerzy Andrzej Witkowski i Krzysztof Walka)

Startowało 12 drużyn.




W najbliższy weekend seniorzy (kobiety i mężczyźni) startują w GP w Szanghaju.