ZŁOTO MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO!14.02.2015, 10:51
Wczoraj w drugim dniu Mistrzostw Polski Juniorów (kat. do lat 20) we florecie, rozgrywanych w Gdańskiej Szkole Floretu odbyły się turnieje drużynowe. Gdańszczanie z Sietom AZS-AWFiS Gdańsk obronili tytuł we florecie mężczyzn. Z kolei florecistki musiały się zadowolić miejscami poza podium – 4. (UKS Atena) i 5. Sietom AZS-AWFiS Gdańsk.
Łączny dorobek Gdańszczan to 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.

Wyniki floretu kobiet:


Turniej drużynowy :

Ćwierćfinały: Wrocławianie – IKS Jamalex Leszno 44:27, Warta Muszkieterowie Poznań - MKS Kusy Szczecin 45:22, Zjednoczeni Pabianice - Sietom AZS-AWFiS Gdańsk 45:42, UKS Atena Gdańsk I - Budowlani Toruń 41:40

Półfinały: KSz Wrocławianie – Zjednoczeni Pabianice 45:35; Warta Muszkieterowie Poznań - UKS Atena 45:37

O 3 miejsce: Zjednoczeni Pabianice - UKS Atena 45:25

Finał: Wrocławianie - Warta Muszkieterowie Poznań 45:28






Kolejność:
1. Ksz Wrocławianie
2. Warta Muszkieterowie Poznań
3. Zjednoczeni Pabianice
4. UKS Atena Gdańsk (Julia Lidzbarska, Marta Mech, Wiktoria Szewczyk, Alicja Szostakiewicz; trenerzy Konrad Pietrusiak i Tadeusz Pagiński)
5. Sietom AZS-AWFiS Gdańsk (Magdalena Drapella, Anna Szymczak, Sara Żelechowska; trenerzy Longin Szmit i Tadeusz Paginski)
6. Budowlani Toruń
7. IKS Jamalex Leszno
8. MKS Kusy Szczecin
. ………………………………………………
10. UKS Atena Gdańsk II (Zuzanna Bober, Patrycja Rudzińska, Katarzyna Stawiarska, Joanna Toporska; trenerzy Konrad Pietrusiak, Tadeusz Pagiński, Krzysztof Walka )

Startowało 13 drużyn.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Wyniki floretu mężczyzn:

Turniej drużynowy :

Ćwierćfinały: Sietom AZS-AWFiS Gdańsk I – UKS Atena Gdańsk 45:23, AZS-AWF Warszawa - Budowlani Toruń 45:26, Wrocławianie – Sietom II 45:28, AZS-AWF Poznań - Warta Muszkieterowie Poznań 45:33

Półfinały: Sietom I – AZS-AWF Poznań 45:28, AZS-AWF Warszawa – Wrocławianie 45:37

O 3 miejsce: Wrocławianie - AZS-AWF Poznań 45:43

Finał: Sietom I – AZS-AWF Warszawa 45:33






Kolejność:
1. Sietom I (Maciej Podralski, Piotr Sobczak, Maxime Tarasiewicz, Filip Żmijewski; trenerzy Andrzej Witkowski, Stanisław Szymański i Krzysztof Walka)
2. AZS-AWF Warszawa
3. Wrocławianie
4. AZS-AWF Poznań
5. UKS Atena Gdańsk I (Piotr Borowiec, Mateusz Dołżycki, Michał Olbromski, Wiktor Olszewski; trenerzy Andrzej Witkowski, Stanisław Szymański i Krzysztof Walka)
6. Budowlani Toruń
7. Warta Muszkieterowie Poznań
8. Sietom II (Mateusz Kozłowski, Jędrzej Krukowski, Adam Korpaczewski, Patryk Szulpin trenerzy Andrzej Witkowski, Krzysztof Walka)
………………………………………………………………….
12. UKS Atena II (Jakub Cierluk, Bartosz Goc, Kacper Seyfried, Adam Wiśniewski; trenerzy Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)

Startowało 17 drużyn.


Dziś w Gdańsku odbywa się XX turniej Bursztynowy Floret we florecie kobiet ,a jutro we Wrocławiu turniej „ O Puchar K&K „ we florecie mężczyzn (obie imprezy w randze PP)