DOBRY WYSTĘP MIKOŁAJA RUDNICKIEGO I 2 ZWYCIĘSTWA W BYDGOSZCZY.10.11.2014, 22:45
W miniony weekend młodzi Gdańszczanie startowali w 2 szermierczych imprezach: floreciści - juniorzy młodsi (do lat 17) walczyli w zawodach „Internationales Fredi Grasnek” w Moedling k. Wiednia, a młodzicy, dzieci i zuchy w 13-ych Mistrzostwach Bydgoszczy we florecie.
W turnieju w Austrii wśród 239 zawodników najlepszym z Polaków był Mikołaj Rudnicki (UKS Atena Gdańsk), który zajął 29 miejsce. Zwyciężył Francuz Pierre Loisel.
W Bydgoszczy w 2 kategoriach wiekowych zwyciężyły Gdańszczanki: Karolina Murawska z UKS de La Salle oraz Marta Oklińska z UKS Atena.

Wyniki Internationales Fredi Grasnek (z cyklu PE Juniorów Mł.)
1. Pierre Loisel
2. Alexandre Ediri
3. Benoit Hecher (wszyscy Francja) i Bogdan Barmakow(Rosja)
…………………………………………………………………………
29. Mikołaj Rudnicki (UKS tena Gdańsk)
47. Michał Koślicki (AZS-UKW Bydgoszcz)
54. Adrian Wojtkowiak (IKS JAmalex Leszno)
72. Filip Kubiak (AZS-AWF Poznań)
75. Szymon Czartoryski (KSz Wrocławianie)
80. Mateusz Możejko (UKS Atena)
93. Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń)
97. Tomasz Stróżyński (AZS-UKW Bydgoszcz)
100. Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
115. Łukasz Pilszak (UKS Atena)
127. Sławomir Kasprzyk (KSz Wrocławianie)
135. Jędrzej Szpygiel (UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa)
141. Jakub Miller (warta Muszkieterowie Poznań)
145. Jan Zakrzewski
149. Krystian Jasiński (obaj AZS-AWF Warszawa)
155. Jarema Kozielewski (UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa),
156. Mikołaj Sowa (Kolejarz Wrocław)
184. Mateusz Dołżycki (UKS ATENA)
218. Krzysztof Świergocki (AZS-AWF Warszawa)



Wyniki 13. Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy we florecie

DZIEWCZĘTA

Młodziczki:
1. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk; trener Jarosław Mojski)
……………………………………………………………..
12. Marina Ogar (UKS Atena Gdańsk)

Dzieci:
1. Marta Oklińska
2. Malwina Kołodziejczyk (obie UkS Atena; trener Longin Szmit)

Zuchy:
1.Aleksandra Nowakowska (AZS-AWF Poznań)
2. Natalia Lewandowska
3. Barbara Michalska (obie UKS Atena; trener Konrad Pietrusiak)


CHŁOPCY:

Młodzicy:
1. Michał Chtioui (Budowlani Toruń)
………………………………………………….
3. Adam Podralski (UKS Atena; trener Andrzej Witkowski)

Dzieci:
1. Maciej Frącek (Kolejarz Wrocław)
………………………………………………………………….
9. Piotr Kasków (UKS Atena)

Zuchy:
1. Jan Nowak (Polonia 1912 Leszno)
……………………………………………………….
3. Tomasz Gorczyca (UKS Atena; trener Paweł Papużyński)