MICHAŁ JANDA PODWÓJNIE ZŁOTY W MŁODZIEŻOWYCH MP. 7 MEDALI DLA GDAŃSKA02.06.2014, 08:22
Wczoraj i dziś w Śremie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w szermierce (do lat 23). Reprezentanci Sietomu AZS AWFiS Gdańsk obronili 3 tytuły sprzed roku: wśród mężczyzn indywidualnie (Michał Janda) oraz drużynowo wśród kobiet i mężczyzn.
Łącznie Gdańszczanie wracają z 7 medalami: 3 złotymi, 2 srebrnymi i 2 brązowymi.


WYNIKI:


FLORET KOBIET IND.:

Ćwierćfinały: Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) – Dominika Milone (KSz Wrocławianie) 15:6, Zuzanna Sobczak (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) – Zuzanna Madajczyk 15:7, Marta Ciesielska - Halina Ptak (wszystkie AZS-AWF Poznań) 15:14, Iwona Olbromska (Sietom) – Sylwia Mikuś (KSz Wrocławianie) 15:7

Półfinały: Jelińska – Olbromska 12:5, Sobczak – Ciesielska 15:7

Finał: Jelińska – Sobczak 15:6

Kolejność:
1. Jelińska
2. Sobczak
3. Ciesielska i Olbromska
5. Ptak
6. Mikuś
7. Madajczyk
8. Milone




FLORET MĘŻCZYZN IND.:

Ćwierćfinały: Michał Janda ( Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Patryk Kolak (AZS-AWF Poznań) 15:9, Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Wojciech Peresada 15:7, Jakub Surwiłło (obaj AZS-AWF Warszawa) – Damian Koper (AZS-AWF Poznań) 15:9, Adrian Przednówek (Budowlani Toruń) - Mikołaj Basiński (AZS-AWF Poznań) 15:13

Półfinały: M. Janda – Surwiłło 15:12, P. Janda – Przednówek 15:12

Finał: M. Janda – P. Janda 15:7





Kolejność:
1. M. Janda
2. P. Janda
3. Przednówek i Surwiłło
5. Basiński
6. Koper
7. Kolak
8. Peresada
.......................
9. Mateusz Knitter
10. Filip Franceson (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk)




FLORET KOBIET DRUŻ.:

Półfinały: Sietom AZS AWFiS Gdańsk – KSz Wrocławianie 45:19, AZS-AWF Poznań – D’Artagnan Ursynów 45:10

Mecz o 3 miejsce: KSz Wrocławianie 45:19 - D’Artagnan Ursynów 45:18

Finał: Sietom AZS AWFiS Gdańsk – AZS-AWF Poznań 45:22





Kolejność:
1. Sietom I AZS AWFiS Gdańsk (Natalia Gołębiowska, Iwona Olbromska, Zuzanna Sobczak)
2. AZS AWF Poznań
3. KSz Wrocławianie
4. D’Artagnan Ursynów




FLORET MĘŻCZYZN DRUŻ.:

Półfinały: Sietom I AZS AWFiS Gdańsk – Sietom II AZS AWFiS Gdańsk 45:35, AZS-AWF Poznań I - AZS AWF Warszawa 45:30

Mecz o 3 miejsce: Sietom II AZS AWFiS Gdańsk - AZS AWF Warszawa 45:21

Finał: Sietom I AZS AWFiS Gdańsk – AZS AWF Poznań 45:29





Kolejność:
1. Sietom I AZS AWFiS Gdańsk (Piotr Janda, Michał Janda, Michał Siess)
2. AZS AWF Poznań
3. Sietom II AZS AWFiS Gdańsk (Krystian Gryglewski, Filip Franceson, Mateusz Knitter)
4. AZS-AWF Warszawa