KAROLINA OBRONIŁA TRÓJZĄB. CHŁOPCY Z GDAŃSKA NAJLEPSI W OTWARTYCH MISTRZOSTWACH GDAŃSKA.12.05.2014, 21:30
Rozgrywany dzisiaj w Gdańsku siedemnasty turniej „O Trójząb Neptuna”, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski we florecie kobiet zakończył się zwycięstwem Karoliny Chlewińskiej (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), która w finale rozgrywanym na Uniwersytecie Gdańskim pokonała wynikiem 15:14 Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań). To czwarty „Trójząb” w kolekcji Karoliny. Poprzednio zdobyła go w 2008, 2009 i 2013 roku.






W klasyfikacji końcowej PP triumfowała zwyciężczyni dzisiejszego turnieju Karolina Chlewińska (Sietom AZS) – 238 pkt, która wyraźnie wyprzedziła klubową koleżankę Hannę Łyczbińską (Sietom AZS) - 200 pkt. Trzecie miejsce wywalczyła również zawodniczka sekcji szermierczej Sietom AZS AWFiS Gdańsk - Marta Łyczbińska - 183 pkt.
Równolegle rozegrano V Otwarte Mistrzostwa Gdańska we florecie dzieci i młodzików, w których wzięło udział 130 zawodników, a Gdańszczanie zwyciężyli w turniejach chłopców (dzieci i młodzicy).
WYNIKI XVII TURNIEJU „O TRÓJZĄB NEPTUNA”:
Ćwierćfinały: Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) – Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) 15:8; Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) 9:3; Natalia Gołębiowska - Monika Paliszewska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 11:10; Karolina Chlewińska - Emilia Rygielska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 12:11
Półfinały: Chlewińska – Gołębiowska 15:7, Synoradzka – M. Łyczbińska 8:5
Finał: Chlewińska – Synoradzka 15:14





Kolejność:
1. Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2. Synoradzka (AZS-AWF Poznań)
3. Gołębiowska i M. Łyczbińska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
6. Emilia Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7. Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
..........................
9. Magdalena Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
10. Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
11. Anna Szymczak (UKS Atena)

Startowały 54 zawodniczki.






Wyniki V-ch Otwartych Mistrzostw Gdańska

Dzieci (10-11 lat)

Dziewczęta:
1. Michalina Daniewska (AZS AWF Warszawa)
2. Daniela Szpejna (UKS de La Salle Gdańsk)
3. Maja Szatarska i Laura Szmit (Obie UKS Atena )

………………………………………………………………………………………………..
5. Marta Oklińska (UKS Atena )
6. Zofia Ban (UKS de La Salle Gdańsk)
7. Oliwia Buczyło
8. Malwina Kołodziejczyk (obie UKS Atena)
Startowało 38 zawodniczek.

Chłopcy:
1. Maksymilian Wąsowicz
2. Piotr Kaśków
3. Adam Jakubowski i Adam Świerzyński (wszyscy UKS Atena)
…………………………………………………………………………
5. Mateusz Kwiatkowski
6. Stanisław Korzeniewski (obaj UKS Atena)
Startowało 32 zawodników.

Młodzicy (12-14 lat)
Dziewczęta:
1. Oliwia Szabelska (AZS UKW Bydgoszcz)
2. Jagoda Sadowska (D'Artagnan Ursynów)
3. Alicja Kozłowska (UKS Atena ) i Julia Włosińska (AZS AWF Warszawa)
………………………………………………………………..
6. Karolina Murawska
7. Zuzanna Rompczyk (obie UKS de La Salle Gdańsk)
8. Zofia Kędziora (UKS Atena)
Startowało 27 zawodniczek.
Chłopcy:
1. Jakub Cierluk (UKS Atena)
2. Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń)
3. Bartosz Goc (UKS Atena) i Jan Zakrzewski ( AZS AWF Warszawa)
……………………………………………………
6. Adam Podralski
7. Patryk Martyniak (obaj UKS Atena)

Startowało 34 zawodników.