PUCHARY RAJCÓW ROZDANE PO RAZ 8-MY!01.03.2014, 19:34
Dziś w Gdańskiej Szkole Floretu przy ul. VII Dwór 7 odbył się VIII turniej „ O Puchar Rajców Gdańskich” we florecie dzieci i młodzików, rozgrywany pod tradycyjnym Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska – Bogdana Oleszka. Gośćmi imprezy byli radni Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska – gdańscy licealiści.
Gdańszczanie odnieśli dwa zwycięstwa: Alicja Kozłowska (UKS Atena Gdańsk: trener Anna Sobczak ) w kategorii młodzik i Marta Oklińska (UKS Atena Gdańsk: trener Longin Szmit ) w kategorii dzieci. Na podium znalazło się aż siedmiu gdańszczan.
Łącznie, w całych zawodach walczyło 173 młodych florecistów całej Polski.


WYNIKI

Dzieci (10-11 lat):

1. Marta Oklińska w finale 8:3 (UKS Atena)
2. Natalia Szemplińska (UKS de La Salle)
3. Zofia Ban (UKS de La Salle) i Kołodziejczyk Malwina (UKS Atena Gdańsk)
5. Oliwia Buczyło (UKS Atena)
6. Michalina Daniewska (AZS-AWF Warszawa)
7. Aleksandra Krupińska
8. Ewa Zacharewicz (obie UKS de La Salle Gdańsk)
…………………………………………………………………….
9. Oliwia Żelechowska (UKS Atena)
10. Lena Jerz
11. Barbara Wierzchowska (obie UKS de La Salle Gdańsk)
12. Laura Szmit
13. Alicja Kisielewska (obie UKS Atena)

Startowało 41 zawodniczek.


1. Ryszard Chmielewski (MKS Kusy Szczecin) w finale 8:7
2. Mateusz Kwiatkowski ( UKS Atena)
3. Adam Chtioui (Budowlani Toruń) i Adam Świerzyński (UKS Atena)
5. Jakub Surma (AZS-AWF Warszawa)
6. Bartosz Bohdan (UKS- I Bohun Toruń)
7. Alex Kaszycki (MKS Kusy Szczecin)
8. Krzysztof Fijałkowski (UKS Pałac Młodzieży Syrena)
………………………………………………………….
9. Piotr Kaśków
10. Adam Jakubowski
11. Maksymilian Wąsowicz
12. Wiktor Lijewski
13. Stanisław Korzeniewski
16. Ścibiwołk Piotr (wszyscy UKS Atena)

Startowało 48 zawodników




Młodzicy (12-14 lat):

1. Alicja Kozłowska w finale 12:1
2. Katarzyna Winiarska (obie UKS Atena)
3. Karolina Murawska (UKS de La Salle) i Agnieszka Wierzchowska (UKS Atena)
5. Darda Paulina (MKS Kusy Szczecin)
6. Sadowska Jagoda (D' Artagnan Ursynów)
7. Paluch Aleksandra (D' Artagnan Ursynów)
8. Kraśnicka Martyna (Budowlani Toruń)
……………………………………………………………………….
15. Ogar Marina (UKS Atena)

Startowały 43 zawodniczki.



1. Michał Chtioui (Budowlani Toruń) w finale 11:10
2. Patryk Martyniak (UKS Atena)
3. Jan Brzeziński (UKS- I Bohun Toruń) i Hubert Szymański (MKS Kusy Szczecin)
5. Druszkowski Marcel (UKS Atena)
6. Kozielewski Kosma (UKS Pałac Młodzieży Syrena)
7. Goc Bartosz
8. Fliks Marcin (obaj Atena)
……………………………………………………………..
9. Cierluk Jakub
11. Dołżycki Mateusz
13. Seyfried Kacper
14. Podralski Adam (wszyscy UKS Atena)



Startowało 41 zawodników.




Najbliższym startem dla gdańskich młodych szermierzy będą tradycyjne zawody we Wrocławiu „Challenge Wratislavia”, które odbędą się w dniach 29 -30 marca.