W SOBOTĘ JUNIORZY MŁODSI, W NIEDZIELĘ - SENIORZY WALCZĄ O PUNKTY PUCHARU POLSKI W GDAŃSKU.02.01.2014, 10:41


Informujemy iż w najbliższy weekend w Gdańskiej Szkole Floretu odbędą się 2 imprezy szermiercze.

4.01. – „ O puchar GSF” – Puchar Polski do lat 17.
5.01. – „O buzdygan JM Rektora AWFiS” – Puchar Polski Seniorów w obsadzie międzynarodowej, zaliczany do klasyfikacji PE U23.

Partner zawodów: Miasto Gdańsk
Sponsor główny: Sietom
Sponsorzy: Energa, Forma, KMJ Kaszubowscy
Patroni medialni: Dziennik Bałtycki , TVP Gdańsk , Radio Gdańsk, internetowy magazyn szermierczy www.mat-fencing.com

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
II turniej „O Puchar Gdańskiej Szkoły Floretu ” we florecie kobiet i mężczyzn, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski Juniorów Młodszych (kat. do 17 lat).





Program zawodów:
9.00 eliminacja grupowa dziewcząt
12.00 eliminacja grupowa chłopców
16.30 uroczysty finał (walki o 1 miejsce kobiet i mężczyzn)



2. W ramach rywalizacji juniorów młodszych w sezonie 2013/2014 rozegrano już 2 turnieje PP: we Wrocławiu i w Gdańsku (Memoriał Romualda Piaseckiego) oraz turnieje Pucharu Europy Jun. Mł. rozegrane w: Samorin i Tauberbischofsheim (dziewczęta) oraz Budapeszcie i Halle (chłopcy).


3. Aktualne rankingi PZS w kat. juniorów młodszych

Floret dziewcząt:
1. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 318
2. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) 271
3. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 193
.

Floret chłopców:
1. Andrzej Rządkowski (KSz Wrocławianie) 280 pkt.
2. Ludwik de Bazelaire (AZS-AWF Warszawa) 244
3. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk) 182


Ranking PZS będzie podstawą do ustalenia reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Świata Juniorów Młodszych 2014.

4. Inne informacje:
Gdańska Szkoła Floretu to popularna nazwa Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku (ul. VII Dwór 7), jednej z najlepszych szkól sportowych w Polsce. Szermierze - absolwenci szkoły, do dnia dzisiejszego zdobyli łącznie 76 medali najważniejszych światowych imprez:
3 medale Igrzysk Olimpijskich ( 1 srebrny - 2 brązowe),
36 medali Mistrzostw Świata (11 złotych – 13 srebrnych - 12 brązowych),
37 medali Mistrzostw Europy (9 złotych – 7 srebrnych - 21 brązowych)
Dyrektorem szkoły jest Jacek Mielewczyk.


……………………………………………………………………………………………………………………………………………
XX turniej „O Buzdygan JM Rektora AWFiS” we florecie kobiet i mężczyzn, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski oraz do cyklu Młodzieżowego Pucharu Europy (kat. do lat 23)
Młodzieżowy Puchar Europy (kat. do lat 23) – to cykl turniejów Europejskiej Konfederacji Szermierczej.







1. Program zawodów:
09.00 eliminacja grupowa mężczyzn
12.00 eliminacja grupowa kobiet

18.00 uroczysty finał (walki o 1 miejsce kobiet i mężczyzn)


2. Będą to pierwsze zawody z cyklu Pucharu Polski 2014 we florecie kobiet i mężczyzn.



3. Dotychczasowi zwycięzcy zawodów „O Buzdygan JM Rektora AWFiS” (co roku zwycięzcy otrzymują na własność repliki buzdyganu):
1992 Anna Sobczak
1993 Katarzyna Felusiak (obie AZS-AWF Gdańsk)
1994 Monika Maciejewska (Warszawianka)
1995 Katarzyna Felusiak
1996 Anna Rybicka
1997 Anna Rybicka
1998 Anna Rybicka (AZS-AWF Gdańsk) i Adam Krzesiński (AZS-AWF Warszawa)
2002 Magdalena Mroczkiewicz (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) i Tomasz Ciepły (Warta Poznań)
2003 Sylwia Gruchała (Sietom) i Wojciech Szuchnicki (Sietom)
2004 Anna Rybicka (Sietom) i Przemysław Fogt (Polonia Leszno)
2005 Anna Janas (AZS-AWF Warszawa) i Sławomir Mocek (IKS Leszno)
2006 Małgorzata Wojtkowiak (AZS-AWF Poznań) i Radosław Glonek (Sietom)
2007 Katarzyna Kryczało i Radosław Glonek (oboje Sietom)
2008 Katarzyna Kryczało i Radosław Glonek (oboje Sietom)
2009 Małgorzata Wojtkowiak (Sietom) i Jamie Kenber (Wielka Brytania)
2010 Anna Rybicka i Radosław Glonek (oboje Sietom)
2011 Anna Rybicka (Sietom ) i Leszek Rajski (KSz Wrocławianie )
2012 Anna Rybicka i Radosław Glonek (oboje Sietom)
2013 Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) i Leszek Rajski (KSz Wrocławianie )



4. Inne informacje:

- Buzdygan - dawna broń obuchowa pochodzenia wschodniego, później oznaka godności dowódców, atrybut m.in. pułkowników, rotmistrzów.

- Spośród aktualnie walczących zawodniczek i zawodników, najwięcej zwycięstw w zawodach PP odnieśli: Anna Rybicka i Sylwia Gruchała – po 18, Małgorzata Wojtkowiak i Radosław Glonek po 13, Karolina Chlewińska 6, Tomasz Ciepły (AZS-AWF Poznań) – 4.