PUCHARY PREZYDENTA DLA GDAŃSKA I SZCZECINA.27.10.2013, 20:24
Na planszach Gdańskiej Szkoły Floretu odbyła się trzecia edycja turnieju „O Puchar Prezydenta Gdańska” we florecie dzieci i młodzików. Z Gdańszczan na najwyższym stopniu stanęli Malwina Kołodziejczyk (dzieci ) i Patryk Martyniak (młodzicy, oboje UKS Atena). Łącznie w turnieju wystartowało 165 zawodniczek i zawodników.

WYNIKI:


DZIEWCZĘTA:

DZIECI:

Finał:
Malwina Kołodziejczyk (UKS Atena Gdańsk) - Michalina Daniewska (AZS-AWF Warszawa) 8:5





Kolejność:
1. Malwina Kołodziejczyk (fechmistrz Longin Szmit)
2. Michalina Daniewska
…………………………
3. Marta Oklińska (UKS Atena Gdańsk, fechmistrz Longin Szmit) i Barbara Wierzchowska (UKS de la Salle Gdańsk, trener Jarosław Mojski)
5. Zofia Ban (de La Salle)
6. Oliwia Żelechowska (Atena)
7. Natalia Szemplińska
8. Ewa Zacharewicz (obie de La Salle)
9. Laura Szmit
11. Oliwia Buczyło
14. Laura Dąbrowska (wszystkie Atena)
15. Aleksandra Krupińska (de La salle)
16. Dominika Plichta (Atena)

Startowały 33 zawodniczki



MŁODZICZKI:

Finał:
Paulina Darda (MKS Kusy Szczecin) – Weronika Wisoky (Warta Muszkieterowie Poznań) 12:6





Kolejność:
1. Paulina Darda
2. Weronika Wisoky
……………………………
3. Agnieszka Wierzchowska ( UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak) i Julia Michniewicz (Warta Muszkieterowie Poznań)
5. Zofia Kędziora (Atena)
7. Anna Borkowska (UKS de La Salle)
10. Julia Janik (Atena)
11. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk)
13. Alicja Kozłowska
15. Natalia Brzykcy (obie UKS Atena Gdańsk)

Startowało 38 zawodniczek



CHŁOPCY:

DZIECI:

Finał:
Ryszard Chmielewski (MKS Kusy Szczecin) – Adam Chtioui (Budowlani Toruń) 8:0

Kolejność:
1. Ryszard Chmielewski
2. Adam Chtioui
………………………….
3. Alex Kaszycki i Bartłomiej Nizio (obaj MKS Kusy Szczecin)
6. Mateusz Kwiatkowski
8. Piotr Ścibiwołk
9. Piotr Kaśków
11. Maksymilian Wąsowicz
12. Marcel Grużewski
16. Bartosz Diering (wszyscy UKS Atena)

Startowało 50 zawodników



MŁODZICY:

Finał:
Patryk Martyniak –Marcin Filiks (obaj UKS Atena Gdańsk) 12:7





Kolejność:
1. Patryk Martyniak
2. Marcin Filiks
……………………..
3. Kacper Seyfried i Filip Skraburski (obaj Atena; trener Krzysztof Walka)
5. Jakub Cierluk
8. Jakub Dołżycki
9. Bartosz Ruczyński
11. Filip Lijewski
13. Bartosz Goc
14. Adam Podralski
15. Antoni Zuzański (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 44 zawodników


W dn. 9-10 listopada Gdańszczanie wezmą udział w zawodach PŚ Juniorów w Luksemburgu.